اخباراخبار کانادا

شرکت سازنده پروتئین شیر آزمایشگاهی به دنبال ورود به بازار لبنیات کانادا

یک شرکت فناوری غذایی اسرائیلی می ‌گوید چراغ سبز برای فروش پروتئین شیر تولید شده در آزمایشگاه به تولیدکنندگان لبنیات و شرکت ‌های مواد غذایی در کانادا را از وزارت بهداشت کانادا دریافت کرده است.

این تاییدیه در رابطه با نسخه پروتئین BLG دریافت شده است که می ‌تواند به عنوان یک ماده غیر حیوانی در محصولاتی که ظاهر و طعم شبیه شیر، پنیر، ماست و بستنی دارند استفاده شود.

شرکت می‌ گوید این پروتئین معادل پروتئین گاوی است، اما هیچ حیوانی در ایجاد آن دخیل نیست. این شرکت همچنین به دنبال یک شریک کانادایی برای راه اندازی و توزیع محصول خود است.

Remilk می گوید تولید لبنیات آزمایشگاهی در مقایسه با لبنیات سنتی، از نظر محیط زیست پایدارتر است و محصول آنها همچنین حاوی لاکتوز، کلسترول یا هورمون های رشد نیست.

یک اطلاعیه منتشر شده در وب سایت Health Canada تأیید می کند که آژانس فدرال هیچ مخالفتی با استفاده از پروتئین شیر آزمایشگاهی در غذا ندارد.  

ارزیابی ایمنی وزارت بهداشت مشخص کرد که پروتئین β-لاکتوگلوبولین تولید شده در این سویه مخمر در مقایسه با پروئین شیر گاوی خطر بیشتری برای سلامت انسان ندارد.

با این حال، آژانس خاطرنشان می کند که پروتئین ممکن است در هنگام مصرف همان واکنش آلرژیک شیر را ایجاد کند، بنابراین تمام محصولات حاوی آن باید بر اساس آن برچسب گذاری شوند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید