اخباراخبار کانادا

شرم آور؛ بیمار جراحی شده در بیمارستان مونترال به حال خود رها شد! 

 

مونترال- به گزارش CBC،  خطاهای پی در پی کادر درمانی باعث شد بیماری که در حال گذراندن دوران نقاهت پس از بیهوشی و جراحی بود، ساعت ها بدون نظارت پرستار یا پزشک در یکی از طبقات خالی بیمارستان رها شود.  این واقعه 3 فوریه در بیمارستان فلوری در شمال مونترال رخ داد. 

قرار بود بیمار که یک آتش‌ نشان است، بعد از عمل جراحی برای گذراندن دوران نقاهت به طبقه هشتم منتقل شود. با این حال، اشتباها به طبقه سوم – بخش جراحی های روزانه که شب ها تعطیل است – برده شد.

برای چندین ساعت، کادر پزشکی متوجه مفقود شدن بیمار نشد. تا اینکه همسرش که در طبقه هشتم منتظر او بود، حدود ساعت 1 بامداد شروع به پرس و جو از کارکنان کرد. یکی از کارکنان به بخش جراحی رفت، ولی بیمار را آنجا ندید. با این حال هیچکس کد زرد یا کد مفقود شدن بیمار را فعال نکرد.

بیمار که در حال نقاهت پس از بیهوشی بود، حوالی ساعت 3 بامداد به هوش آمد و خود را تنها یافت. او به زحمت خود را به بخش پرستاران رساند، ولی کسی آنجا نبود. سپس تلفن را برداشت و با سکیوریتی تماس گرفت. اما فرد آنسوی خط، تماس را قطع کرد. بیمار سپس با همسرش تماس گرفت و خواست که او را از بیمارستان خارج کند. بیمار عصبانی با امتناع از ادامه درمان در بیمارستان، محل را ترک کرد.  

مشخص نیست که بیمار تحت چه نوع عمل جراحی قرار گرفته بود. مقامات بهداشت منطقه ای به ذکر اینکه عمل مربوط به قسمت فوقانی بدن بود، اکتفا کردند. 

تحقیقات مقامات بهداشتی در حال انجام است. کریستیان دوبه، وزیر بهداشت کبک با صدور بیانیه این واقعه را غیرقابل قبول و آزاردهنده توصیف کرد و گفت: این بهیچوجه نشاندهنده مراقبتی که کبکی ها سزاوار آنها هستند و باید از آن برخوردار باشند، نیست. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید