اخباراخبار کانادا

شرم آور؛ بیش از 20 ساعت انتظار برای آمبولانس در انتاریو

هنگامی که سارا فودا، مادر ساکن بولتون – انتاریو شب 6 سپتامبر با 911 تماس گرفت و برای فرزند دو سال و نیمه اش که دچار حمله صرع شده بود کمک خواست، انتظار داشت که امدادگران در عرض چند دقیقه خود را به آنها برسانند.  این ششمین بار از یک سالگی دخترش بود که به چنین حمله ای دچار می شد. 

فودا گفت: وقتی حمله رخ داد، دخترم مشغول بازی بود. اما ناگهان لب هایش کبود شد. بلافاصله داروی صرع را برداشتم و با 911 تماس گرفتم. تا قبل از آن شب، امدادگران ظرف 8 دقیقه خود را به خانه مان می رساندند. اما آن شب گفتند چون دخترم نفس می کشد، در اولویت قرار ندارد! حمله صرع دخترم حدود 25 دقیقه طول کشید. در حالی که پزشکان هشدار داده بودند یک حمله 30 دقیقه ای می تواند سبب آسیب مغذی جدی شود. 

امدادگران در پاسخ به سوال فودا در مورد علت تاخیر گفتند که مرکز تماس، پیام را 5 دقیقه قبل به آنها منتقل کرده بود. آنها ضمن ابراز تاسف از آنچه رخ داد، سیستم را در تاخیر پیش آمده مقصر دانستند. 

یادآور می شود دولت انتاریو در دسامبر 2022 سیستم جدیدی را برای اولویت بخشیدن به تماس های 911 راه اندازی کرد و تماس های مربوط به اضطرارات پزشکی تهدید کننده جان را به سایر تماس ها در اولویت قرار داد. 

دلیل عدم رسیدگی فوری به تماس فودا مشخص نیست، اما او تنها فردی نیست که با تاخیر در خدمات رسانی روبرو شده است. یک زن 99 ساله به نام موریل پتی در ناحیه هالتون نیز که نیمه شب 19 اکتبر در اثر زمین خوردگی مصدوم شده بود، مجبور شد 4 ساعت منتظر آمبولانس بماند.

.

.

.

 

لازم به ذکر  است که اتحادیه کارکنان امداد پزشکی تورنتو نیز در مورد کمبود آمبولانس و نیرو و همچنین نواقص سیستم اولویت بندی تماس ها، هشدار داده است.  

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید