اخباراخبار کانادا

شرایط جامعه کانادا از دید مهاجران

اولین چیزی که مهاجران، خصوصا کسانی که از فرهنگ‌ های سنتی مانند ایران به کانادا می ‌آیند را متعجب می‌ کند، سردی روابط اجتماعی در این کشور است. در اینجا پیدا کردن یک دوست واقعا سخت است. زیرا طبقه اجتماعی، سبک زندگی و حتی محیط زندگی فرد، انتخاب‌ های او را در این زمینه محدود می ‌کنند. به عنوان مثال شهرهای کانادا از نظر جغرافیایی بسیار پراکنده هستند، به گونه‌ ای که برخی از محله‌ های یک شهر ممکن است کیلومترها از هم فاصله داشته باشند. 

از طرفی، محیط کاری در اینجا بسیار با آنچه که افراد در ایران تجربه می ‌کنند تفاوت دارد. در اینجا محیط کار از نظر نژادی و قومیتی بسیار متنوع است. در ضمن، در اینجا رده‌ های شغلی هیچ برتری مضاعفی برای فرد ایجاد نمی‌ کنند. به عبارت دیگر در اینجا همه در برابر قانون یکسانند. 

در اینجا فضای رسانه‌ ای باعث شکل‌ گیری ذهنیت افراد درباره شما می ‌شود. به عنوان مثال اگر فردی از کشوری به کانادا مهاجرت کند که از دید رسانه های کانادا و ایالات متحده، کشوری است که در آن جنگ، فقر، تروریسم و فساد موج می ‌زند، مردم جامعه نیز با همان دید به آن فرد نگاه می ‌کنند. این بدان معنی است که در اینجا هیچ فرصتی از سوی جامعه به چنین فردی داده نمی شود تا این سوء تفاهمات را برطرف کند. 

این عوامل باعث می‌ شوند که فرد مهاجر خیلی سخت بتواند خود را با زندگی اجتماعی در کانادا وفق دهد. آشنایی با فرهنگ و تاریخ کانادا و نحوه تعاملات اجتماعی افراد با یکدیگر، در این زمینه کمک زیادی به مهاجران می ‌کند. 

اما مهم این است که افراد مهاجر از قبل خود را برای این شیوه زندگی آماده کنند، گذشت زمان همه چیز را به نفع آنها تغییر می‌ دهد. تنها چیزی که آنها نیاز دارند صبر و تلاش است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید