اخباراخبار کانادا

شانه خالی کردن صاحبخانه‌ها از پرداخت جریمه‌ها!

هیئت مالک و مستاجر انتاریو می گوید که از 13 مورد جریمه صاحبان خانه هایی که در سال 2020 با تقلب و سوء نیت مستاجران خود را بیرون کرده اند، تنها 4 مورد از آنها پرداخت شده است.

برخی از کارشناسان حقوقی با استناد بر این آمارها بر این باورند که عدم پرداخت جریمه توسط موجران مختلف، نشانه بارزی از عملکرد ضعیف سیستم حمایت از مستاجران است. از طرف دیگر مقدار این جریمه ها آنقدر ناچیز است که حتی اگر پرداخت هم بشوند، باز هم مانند قطره ای از دریا هستند و همین نشان می دهد که عدم حمایت کافی از مستاجران، بحران مسکن در کانادا را عمیق تر خواهد کرد.

CBC تعداد جریمه های صادر شده از ژانویه 2020 و مبالغ آنها را که توسط هیئت مالک و مستاجر انتاریو تعیین شده اند، مورد بررسی قرار دارد. این خبرگزاری به این نتیجه رسید که تا پایان سپتامبر 2023 تعداد 13 مالک توسط این هیئت جریمه شده اند، بیشتر این جریمه ها کمتر از 5 هزار دلار بوده اند و تنها دو مورد از آنها حدود 10 هزار دلار بوده اند.

این در حالی است که براساس قوانین استانی که حقوق و مسئولیت های مستاجر و صاحبخانه را مشخص می کند، حداکثر سقف جریمه برای صاحبخانه هایی که مستاجران خود را با سوء نیت بیرون می کنند، حدود 50 هزار دلار است.

اما مشکل اصلی این است که از این میان، فقط 4 مورد از آنها اقدام به پرداخت جریمه های خود کرده اند و مابقی هنوز هیچ اقدامی برای پرداخت جریمه های خود انجام نداده اند؛ موضوعی که به وضوح نشان دهنده ضعف قوانین در این زمینه است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید