علم و دانش

سیب ‌‌زمینی و گوجه ‌فرنگی؛ منابع داروهای جدید سرطان؟

محققان دانشگاه آدام میکیویچ در لهستان در حال بررسی این احتمال هستند که گلیکوآلکالوئیدهای برخی سبزیجات می‌ توانند منابعی برای داروهای جدید سرطان باشند. با‌ این ‌حال، کارشناسان می‌ گویند نگرانی ‌هایی در مورد اثرات سمی این آلکالوئیدها وجود دارد. بنابراین تحقیقات بیشتری مورد نیاز است و آزمایش‌ های بالینی انسانی روی این ترکیبات ممکن است سال‌ ها طول بکشد.

بر اساس این مطالعه که به ‌تازگی در مجله Frontiers of Pharmacology منتشر شده، ترکیبات زیست‌ فعالی به‌ نام گلیکوآلکالوئیدها که در سبزیجاتی مانند گوجه‌ فرنگی، بادمجان و سیب‌ زمینی یافت می‌ شوند، می ‌توانند به بهبود سلامت کمک کنند.

گیاهان آلکالوئیدها را به ‌عنوان دفاعی در برابر حیواناتی که گیاهان را می ‌خورند، تولید می‌ کنند. برخی از این ترکیبات سمی هستند. با ‌این ‌حال، محققان گفتند که اگر بتوانند دوز ایمنی از این ترکیبات بیابند، می ‌توانند یک سم را به دارو تبدیل کنند. دانشمندان در مطالعه اخیر به‌ طور خاص پنج آلکالوئید و راه‌ های اثرگذاری آنها در درمان سرطان را بررسی کردند:
سولانین که احتمالا می ‌تواند گسترش سرطان را مهار کند. چاکونین که دارای خواص ضد‌التهابی است و می ‌تواند سپسیس یا عفونت خون را درمان کند. سولاسونین هم ممکن است از تکثیر سلول‌ های سرطانی کبد جلوگیری و به‌عنوان یک درمان مکمل در مبارزه با مقاومت دارویی سرطان عمل کند. سولامارژین نیز تصور می‌ شود که به سلول ‌های بنیادی سرطانی حمله می ‌کند. توماتین هم از تنظیم چرخه‌ های سلولی بدن پشتیبانی می ‌کند و می ‌تواند برای کشتن سلول‌ های سرطانی استفاده شود.

به ‌گفته محققان، اگر گلیکوآلکالوئیدها نتوانند جایگزین داروهای ضدسرطان فعلی شوند، احتمالا می ‌توانند به عنوان یک درمان ترکیبی استفاده شوند و اثربخشی برخی درمان‌ها را افزایش دهند.

برای ارزیابی بیشتر اینکه چگونه گلیکوآلکالوئیدها می توانند به مبارزه با سرطان کمک کنند، به درک دقیق خواص گلیکوآلکالوئید نیاز است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید