اخباراخبار کانادا

سیاست مهاجرتی ترودو بحران گرانی مسکن را تشدید می کند

کانادا- به گفته دیوید روزنبرگ، اقتصاددان ارشد، سیاست های مهاجرتی اتاوا نه تنها بحران مقرون به صرفه نبودن مسکن در کشور را تشدید می کند، بلکه می تواند احتمال انتخاب مجدد لیبرال ها را به خطر بیندازد. 

 او در کتاب Breakfast with Dave می نویسد: کشوری که در آن افراد 30 ساله به دلیل یک دوره طولانی تورم بیش از حد – که نتیجه سیاست دولت فدرال است – از بازار مسکن خارج شده اند، کشور چندان خوشحالی نیست. اثرات آن در انتخابات آتی ظاهر می شود. اگر من در اپوزیسیون (جناح مخالف دولت) بودم، از این کارت برنده استفاده می کردم. 

روزنبرگ گفت کانادا حتی پیش از اینکه جاستین ترودو اهداف مهاجرتی به روز شده برای ورود 500 هزار مهاجر در سال را اعلام کند، با عدم تعادل عرضه و تقاضا روبرو بود. سیاست های مهاجرتی جدید بحران را بدتر کرده است.  

او گفت رشد جمعیت – با افزوده شدن بیش از یک میلیون نفر در سال گذشته – به حفظ تورم کمک می کند. قیمت مسکن شروع به افزایش می کند و فشار تورمی بیشتری ایجاد می کند. زیرا نسبت جمعیت به موجودی مسکن، 40 درصد بالاتر است. 

روزنبرگ گفت: مسکن کافی در کشور عرضه نمی شود تا بتواند رشد جمعیت ناشی از مهاجرت را پوشش بدهد. بعید است بانک مرکزی کانادا نرخ بهره را دوباره افزایش بدهد. بنابراین برای مقرون بصرفه تر کردن بازار مسکن، این وظیفه شرکت وام مسکن و مسکن کانادا می باشد تا شرایط اعطای وام را سخت تر کرده و تقاضا برای خرید را کاهش بدهد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید