اخباراخبار کانادا

سیاست به شدت تندروانه دولت ترودو در قبال ظروف پلاستیکی: با دست غذا بخورید!

کانادا- کنت گرین، با انتشار مقاله در تورنتو سان به دستورالعمل جدید دولت ترودو برای انتخاب جایگزین برای ظروف پلاستیکی یکبار مصرف، پرداخته است و می نویسد:

دولت در چهارچوب کمپین به صفر رساندن زباله های پلاستیکی تا سال 2050، توصیه ‌هایی درباره جایگزین‌ های انواع پلاستیک‌ های یکبار مصرف ارائه کرده. برای مثال در مورد کیسه های خرید پلاستیکی از کانادایی ها می خواهد که از سبد قابل استفاده مجدد (ساخته شده از پلاستیک!) برای انتقال مواد غذایی از فروشگاه به خانه استفاده کنند. دولت همچنین سخاوتمندانه به شما اجازه می دهد از یک جعبه مقوایی در پایان چرخه عمر مفید آن استفاده کنید.

کسب و کارها (رستوران و کافی شاپ) باید به مشتریان این امکان را بدهند تا مشخص کنند آیا اصولا به کارد و چنگال یکبار مصرف نیاز دارند یا خیر. همچنین رستوران ها می توانند گزینه های غذایی را در منوی خود بگنجانند که به استفاده از قاشق و چنگال نیاز نداشته باشد، یعنی با دست قابل خوردن باشد. اما اگر مجبور باشید چیزی بخورید که به نوعی ابزار نیاز دارد، دولت اجازه استفاده از چاپستیک یا قاشق چوبی را می دهد، که البته بایستی بابت آن هزینه جداگانه بپردازید.

خلاصه اینکه با انگشتان، چاپستیک یا قاشق چوبی غذا بخورید و غذای خود را در ظروف قابل استفاده مجدد (شیشه یا استیل) حمل کنید.

برنامه دولت برای به صفر رساندن استفاده از پلاستیک به اقتصاد، حق انتخاب مصرف کننده، محیط زیست و سلامت ما آسیب می رساند و وضعیت را از آنچه هست بدتر می کند. بنابراین وقت آن رسیده که این سیاست احمقانه را کنار بگذاریم و دیوانگی را به صفر برسانیم.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید