اخباراخبار کانادا

سیاستمدار اهل نووا اسکوشیا از اعتیاد دخترش می گوید

 

بحران اعتیاد به مواد مخدر در کانادا، اخیرا در مجلس قانونگذاری نووا اسکوشیا برجسته شد. زیرا سیاستمداران از هر جناح تجربیات شخصی خود در مبارزه با اعتیاد را به اشتراک گذاشتند. 

در حالی که نمایندگان مجلس استانی آماده رای ‌گیری در مورد لایحه ‌ای بودند که هدف آن مسئول دانستن تولیدکنندگان مواد افیونی در قبال اقداماتشان بود، جان وایت از حزب محافظه‌ کار مترقی توضیح داد که چگونه در سال 2005 پس از برخورد یک راننده مست با او به مسکن های مخدر معتاد شد.

این نماینده حوزه انتخابی Glace Bay-Dominion در شرق کیپ بریتون، لحظه ای را به یادآورد که به پزشک اش گفت می خواهد به اعتیادش به مواد مخدر را پایان بدهد. وایت، آتش نشان داوطلب و فعال اجتماعی، می گوید 7 سال طول کشید تا با اعتیادش مبارزه کند، اما تعداد زیادی از هموطنان اش همچنان در حال مبارزه با اعتیاد هستند. 

کیم ماسلند، از وزرای دولت استانی نووا اسکوشیا نیز از اعتیاد دخترش سخن گفت. وی فاش کرد: از شنیدن خبر اعتیاد دخترم شوکه شدم، هیولای اعتیاد گریبان دخترم را گرفته بود. وقتی تصمیم به ترک گرفت، عوارض ترک وحشتناک بود، آن شب را هرگز فراموش نمی کنم  وقتی را که بدن اش دچار تشنج شدید شده بود؛ کلینیک اعتیاد در بیمارستان عمومی کوئینز در لیورپول جان دخترم را نجات داد. 

برندان مگوایر، عضو لیبرال مجلس قانونگذاری نیز گفت که دوستان و اعضای خانواده خود را به دلیل اعتیاد از دست داده است.

کنت اسمیت، نماینده محافظه کار گفت خواهر 46 ساله او سال گذشته بر اثر عوارض بیماری کرون درگذشت، اما دلیل واقعی مرگ او سال ها اعتیاد به مواد افیونی بود.

طبق داده های دولت فدرال، در سراسر کانادا، بین ژانویه 2016 تا مارچ 2023 بیش از 38 هزار مرگ و میر ناشی از مواد افیونی ثبت شده است.

سال گذشته، 62 نفر در نوا اسکوشیا بر اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر جان خود را از دست دادند. تعداد قربانیان استان در سال جاری به 35 نفر رسیده است. 

میشل تامپسون، وزیر بهداشت نووا اسکوشیا گفت اصلاحیه پیشنهادی به مجلس که در قرائت سوم به تصویب رسید، از یک دادخواست دسته جمعی که توسط بریتیش کلمبیا در سال 2018 به جریان افتاد، حمایت می کند. این دادخواست بیش از 40 تولید کننده و توزیع کننده مسکن های مخدر را به کم اهمیت جلوه دادن اثرات مضر و اعتیاد آور محصولات شان متهم کرده است. 

تامپسون ابراز امیدواری کرد که بتوان با اعمال اصلاحات پیشنهادی، تولید و توزیع کنندگان مسکن های مخدر و مشاوران آنها را در قبال اقدامات فریبکارانه پاسخگو نمود. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید