اخباراخبار کانادا

سیاستمداران کانادایی راه حل سریع برای مهار بحران گرانی ندارند

کانادا- برای کانادایی هایی مانند میسی اندرسون، هزینه زندگی در حال تبدیل شدن به یک بحران است. او 38 سال دارد، مادر چهار فرزند است و در برلینگتون-انتاریو زندگی می کند. مانند بسیاری دیگر از کانادایی ها، او مجبور است انتخاب های دشواری در مورد نحوه خرج کردن پول خود داشته باشد. او علاوه بر تامین غذا و مراقبت از فرزندانش، با چالش شیمی درمانی با دوز پایین برای درمان سرطان دهانه رحم دست به گریبان است. 

اندرسون با اشاره به کمک های دولت فدرال، از جمله یک نوبت کمک 500 دلاری برای کمک به تامین هزینه اجاره مسکن، آن را کافی ندانست و گفت این مبلغ  تنها کفاف دو مراجعه به سوپرمارکت را می دهد. 

دولت فدرال تدابیر جدیدی از جمله مزایای اجاره، بیمه دندانپزشکی برای کودکان زیر 12 سال خانواده های کم درآمد و افزایش اعتبار GST  را در نظر گرفته است. از سوی دیگر پیر پویلیور، رهبر جناح اپوزیسیون استدلال کرد که این طرح مانند ریختن بنزین روی آتش تورم است. درک خولت، از مدیران ارشد Scotiabank نیز از دولت فدرال به دلیل افزایش هزینه های دولت انتقاد کرد. 

به نظر می رسد هیچ راه حل آسان و کوتاه مدتی برای مهار بحران گرانی وجود ندارد. ترور تامب، اقتصاددان دانشگاه کلگری گفت بعید است که اقدامات اخیر دولت فدرال تاثیر قابل توجهی داشته باشد. تامب می گوید تورم عمدتا ناشی از عوامل جهانی و افزایش بهای انرژی است. وی خاطرنشان کرد که سیاست افزایش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی کانادا برای اثرگذاری و مهار تورم به زمان بیشتر نیازمند است. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید