علم و دانش

سگ‌ها اتومبیل الکتریکی را به معمولی ترجیح می دهند

یک مطالعه جدید نشان می دهند چگونه اتومبیل های برقی با حرکت نرم تر و سر و صدا و لرزش کمتر، ضربان قلب سگ را تا 30 درصد کاهش می دهند تا از سواری لذت ببرند. 

محققان دانشگاه لینکلن 20 سگ را 10 دقیقه با اتومبیلالکتریکی و سپس بنزینی، به گردش برده و مورد ارزیابی قرار دادند. آنها دریافتند که سگ ها در اتومبیل بنزینی بی قرارتر بوده و به طور متوسط 50 درصد بیشتر وضعیت درازکش را داشتند. 

سگ ها همچنین با استفاده از دوربین GoPro برای شناسایی هر گونه رفتاری که نشان دهنده ناراحتی یا آرامش است، فیلمبرداری شدند. به سگ ها بین هر سفر یک ساعت استراحت داده شد. لازم به ذکر است که تنها یکی از این 20 سگ در زندگی عادی با اتومبیل الکتریکی سفر می کرد. 

پروفسور دنیل میلز، استاد دامپزشکی دانشگاه لینکلن، گفت: نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که سگ‌ها در وسایل نقلیه الکتریکی آرام‌تر به نظر می‌رسند. در طول سفر وسایل نقلیه الکتریکی، ضبط داده های بیومتریک سگ ها نشان داد که ضربان قلب آنها به طور قابل توجهی بیشتر از زمانی که در اتومبیل های معمولی بودند کاهش یافته است.

در حالی که همه سگ ها در هر دو نوع وسیله نقلیه حدود یک سوم سفرها را در حالت درازکش بودند، اما در اتومبیل های الکتریکی دقایق بیشتری ایستاده باقی ماندند. 

پنجاه و هشت درصد از صاحبان سگ می گویند که سگ های آنها در طول سفر با اتومبیل در معرض هیجان بیش از حد هستند.چهل و هشت درصد از سگ ها دچار اضطراب و چهل و چهار درصد دچار حالت تهوع می شوند. 

سی و نه درصد از سگ ها در اتومبیل های الکتریکی وضعیت بهتری داشتند؛ چهل و سه درصد آرامتر بودند؛ چهل و دو درصد کمتر مضطرب به نظر می رسیدند و چهل و پنج درصد کمتر ناله می کردند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید