اخباراخبار جهان

سکوت اوکراین درباره ادعای روسیه مبنی بر تسلیم شدن 1700 سرباز در ماریوپول

اوکراین- مسکو ادعا می کند که 1730 جنگجوی اوکراینی طی سه روز گذشته خود را به نیروهای روسیه تسلیم کرده اند، از جمله 771 نفر طی 24 ساعت گذشته. آمار اعلام شده از سوی روسیه به مراتب بیشتر از شمار تایید شده از سوی کیف می باشد. 

اوکراین که برای مبادله اسرا تلاش می کند از افشای تعداد دقیق نیروهای داخل کارخانه فولادسازی یا اظهار نظر در مورد سرنوشت بقیه خودداری کرده و می گوید کمی بیش از 250 نفر در ساعات اولیه تسلیم شده ‌اند.

رهبر جدایی ‌طلبان تحت حمایت روسیه که کنترل این منطقه را در دست دارند، گفت که تقریباً نیمی از جنگجویان اوکراینی در داخل کارخانه باقی مانده‌ اند. دنیس پوشیلین گفت: بیش از نیمی از آنها قبلا آنجا را ترک کرده و سلاح های خود را زمین گذاشته اند. نامبرده تاکید کرد که مجروحین تحت مداوا قرار گرفته اند. 

اوکراین حاضر به اظهارنظر علنی در مورد سرنوشت این جنگجویان نیست، زیرا مذاکرات برای نجات آنها پشت درب های بسته در جریان است. 

روسیه پیشنهاد مبادله اسرا را رد کرده و بسیاری از مدافعان کارخانه آزوفستال را که اعضای یک گروه شبه نظامی اوکراینی راستگرا معروف به هنگ آزوف هستند را نازی می خواند و می گوید که باید به دلیل ارتکاب جنایات جنگی محاکمه شوند، از سوی دیگر اوکراین آنها را قهرمانان ملی می داند؛  اشغال ماریوپول، بزرگترین شهری که روسیه تا کنون تصرف کرده است به پوتین اجازه می دهد تا پیروزی نادری را در کارنامه اش ثبت کند. 

ده ها هزار غیرنظامی حدود سه ماه تحت حملات و بمباران مداوم روسیه قرار داشته و کشته شده اند. آمار تلفات که حداقل هزاران نفر اعلام شده، نبرد ماریوپول را به خونین ترین جنگ اروپا از زمان چنگ های چچن و بالکان در دهه 1990 تبدیل می کند. 

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید