مقالاتمقالات اجتماعی

سو کردن مردی از همسر زیبایش به دلیل داشتن فرزندی زشت!

 

همه امیدوارند که فرزندان شان جزء زیباترین کودکان جهان باشند و بسیاری از والدین آنقدر فرزندان خود را دوست دارند که باور دارند آنها زیباترین کودکان جهان هستند. با این حال همیشه ماجرا به این خوبی و خوشی پیش نمی رود و برخی از والدین جور دیگری به دنیا نگاه می کنند. در یکی از این موارد جالب، مردی پس از به دنیا آمدن بچه های زشتش، از زنش شکایت کرد.

این داستان برای اولین بار در اوایل سال 2004 شروع شد. داستان درباره یک مرد چینی به نام جیان فنگ است که گفته می شود پس از به دنیا آوردن یک دختر زشت، از همسرش طلاق گرفته و از او شکایت کرده است.

بر اساس گزارش ها، این مرد چینی ابتدا از همسرش طلاق گرفت و سپس از همسر سابقش به دلیل به دنیا آوردن دختری بسیار زشت، شکایت کرد.

جیان فنگ در ابتدا همسرش را به خیانت متهم کرد، چون تصور نمی کرد که او پدر چنین دختر زشتی باشد.

اما وقتی آزمایش DNA ثابت کرد که بچه متعلق به اوست، فنگ از یک راز کوچک آگاه شد. زیرا گویا همسر او قبل از آشنایی آنها با هم، حدود 100 هزار دلار برای زیبایی خود خرج کرده و در کره جنوبی تحت عمل های جراحی زیبایی قرار گرفته است. 

به همین دلیل این بار فنگ به بهانه دیگری از همسر سابقش شکایت کرد. او مدعی شد که همسر سابقش در مورد جراحی های پلاستیکی که انجام داده چیزی به او نگفته است و با این کار او را فریب داده تا تصور کند که او واقعا ذاتا زیباست. 

در نهایت او برنده این پرونده شد و یک قاضی با استدلال فنگ موافقت کرد و همسر سابقش را به پرداخت 120 هزار دلار جریمه به همسرش محکوم کرد. 

فنگ در یک مصاحبه گفت: «من از روی عشق با همسرم ازدواج کردم، اما به محض اینکه اولین دخترمان را به دنیا آوردیم، مشکلات زناشویی ما شروع شد. دختر ما فوق ‌العاده زشت بود، به حدی که من را به وحشت انداخت».

با این وجود، این ماجرا تقریبا یک دهه بعد در سال 2012 در اینترنت دست به دست شد و در فضای مجازی پخش شد. در آن زمان تصویری ادعایی از این خانواده نیز ضمیمه این تصویر شد. اما عکسی که در فضای رسانه ای از این ماجرا پخش شد چندین کودک را نشان می داد که بزرگترین آنها پسر بود نه یک دختر! به همین دلیل اصالت این عکس زیر سوال رفت.

اما جالب است بدانید این عکس که به وایرال شدن این داستان کمک کرد، در اصل هیچ ارتباطی با این داستان ندارد و از یک آگهی تبلیغاتی که برای تبلیغ یک کلینیک جراحی پلاستیک تایوانی در سال 2012 درست شده بود، به دست آمده است. زنی که در این عکس دیده می شود یک مدل تایوانی به نام هایدی یه است و تصویر کودکان به صورت دیجیتالی ویرایش شده تا آنها زشت به نظر برسند. در این آگهی نوشته شده بود: «تنها چیزی که همیشه باید نگران آن باشید این است که چگونه آن را برای بچه‌ ها توضیح دهید». گزارش شده که هایدی یه پس از اینکه این عکس در فضای مجازی منتشر شد، شکایت کرد؛ زیرا معتقد بود که سوء استفاده از این عکس به زندگی حرفه ای او آسیب رسانده و آن را ویران کرده است. 

جالب اینجاست که نه تنها این عکس با این داستان ارتباطی ندارد، بلکه اصلا چنین داستانی هم وجود ندارد. در اصل منشا این داستان یک روزنامه چینی نامعتبر به نام هیلونگ ‌جیانگ مورنینگ پست است، که به دلیل انتشار افسانه‌ های شهری بی پشتوانه، معروف است. این اولین بار نیست که این روزنامه به ساخت افسانه های جعلی دست می زند و حداقل چندین بار دیگر نیز این کار را انجام داده است. رسانه ای شدن این ماجرا و خبرساز شدن آن، باعث شد که در نهایت این روزنامه به دلیل انتشار این داستان بی پشتوانه، عذرخواهی کند.

معمولا چنین داستان هایی برای آموختن درس اخلاق خلق می ‌شوند، اما بسیاری از مردم آنها را مانند بسیاری از افسانه ‌های شهری دیگر، به درستی درک نمی کنند و حتی واقعی می پندارند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید