اخباراخبار کانادا

سوم ماه جون؛ تجمع اعتراضی مردم بابت هزینه های سرسام آور زندگی در تورنتو! 

تورنتو- اجاره بهاء، قیمت مواد غذایی، آب و برق و غیره بطرز سرسام آوری افزایش یافته و مردم را به برگزاری گردهمایی های اعتراضی واداشته است. 

ظهر 3 جون، شهروندان در میدان ناتان فیلیپس تورنتو و مناطقی در سراسر انتاریو، برای اعتراض به گرانی، درخواست حقوق و دستمزد بالاتر، خدمات عمومی بهتر و موارد دیگر تجمع می کنند. برگزار کنندگان این رویداد که توسط گروه Justice for Workers  سازماندهی شده، امیدوارند با این اقدام، پیام لازم را به دولت فورد منتقل کنند. 

بر روی پوستر اطلاع رسانی تجمع و راهپیمایی آمده است: نگران اجاره بهاء، دستمزد، مراقبت های بهداشتی و قیمت مواد غذایی هستید؟ به ما بپیوندید!

برگزار کنندگان خواهان تعیین حداقل دستمزد 20 دلار در ساعت، کنترل اجاره بهاء و قیمت مواد غذایی و اخذ مالیات بیشتر از شرکت های بزرگ می باشند. 

گردهمایی های همزمان  مشابه در برمپتون، همیلتون، نیاگارا، اتاوا و ده ها شهر دیگر برنامه ریزی شده است. سایر گروه ها، مانند انجمن پرستاران انتاریو نیز از آن حمایت کرده اند. انتظار می رود صدها نفر در هر یک از تجمعات شرکت کنند. 

دست اندرکاران گروه Justice for Workers در وب سایت خود آورده اند: دولت انتاریو با لغو سه روز مرخصی استعلاجی با حقوق، کاهش بودجه آموزش و پرورش و ارجاع بخشی از خدمات درمانی به کلینیک های خصوصی، ثابت کرده است که برای کارگران کار نمی کند و در خدمت شرکت های بزرگ است. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید