اخباراخبار کانادا

سود 529 میلیون دلاری Loblaw در سه ماهه چهارم سال! 

کانادا- در حالی که کانادایی ها همچنان با افزایش سرسام آور قیمت مواد غذایی روبرو می باشند، شرکت Loblaw Companies به لطف رونق کسب و کار بخش داروخانه های تابعه، سود 529 میلیون دلاری را برای سهامدارانش فراهم کرده است. 

درآمد این شرکت در سه ماهه چهارم سال با 10 درصد افزایش به 14.01 میلیارد دلار رسید که به مراتب بالاتر از رقم 13.75 میلیارد دلاری پیش بینی شده بود. به عبارتی Loblaw به ازای هر سهم 1.76 دلار درآمد کسب کرد. در حالی که تحلیلگران 1.71 دلار به ازای هر سهم را پیش بینی کرده بودند. با این حال یکی از مدیران شرکت گفت: اسناد و مدارک نشان می دهد شرکت از تورم برای کسب سود بیشتر استفاده نکرده است! 

در حالی که نرخ تورم در ژانویه به 5.9 درصد کاهش یافت، اما قیمت مواد غذایی به افزایش خود ادامه داده و کانادایی ها را در تامین مواد غذایی با مشکل روبرو کرده است. 

منا آپاریسیو، ساکن تورنتو، می گوید: درآمد کمی دارم و همه را صرف اجاره خانه و خرید مواد غذایی می کنم. زنده ماندن نباید اینقدر هزینه داشته باشد! جیب شرکت ها اکنون پر تر از همیشه شده است! 

Loblaw افزایش 9.7 درصدی فروش در بخش خرده فروشی را مرهون تقاضای فزاینده برای داروهای ضد سرفه و سرماه خوردگی و همچنین محصولات زیبایی و آرایشی خود می داند. 

دکتر فیبی استفنز، استادیار امنیت غذایی و کشاورزی پایدار در دانشگاه دالهوسی، گفت که خرده فروشی مواد غذایی در کانادا به شدت متمرکز است و حدود 80 درصد فروش توسط پنج زنجیره اصلی از جمله Loblaw کنترل می شود. وی افزود: فقدان رقابت وجود دارد و این به شرکت ها اجازه می دهد قیمت ها را به دلخواه افزایش بدهند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید