مقالاتمقالات اجتماعی

سوختگی شدید دونده معروف ماراتن و وفاداری همسرش!

 

توریا پیت مدل سابق در حال دوی ماراتن در استرالیا بود که در آتش سوزی جنگل گرفتار شد. این آتش سوزی بسیار شدید بود و باعث شد توریا 65 درصد دچار سوختگی شود؛ وضعیت توریا آنقدر وخیم بود که پزشکان مطمئن نبودند او زنده بماند. در آن زمان دوست پسر او مایکل هاسکین شغل خود را به عنوان افسر پلیس ترک کرد تا به طور تمام وقت از عشقش مراقبت کند. مایکل در تمام روزهای سخت پیش رو در کنار توریا ماند.

توریا از زمان آتش سوزی تاکنون 200 عمل جراحی انجام داده است. او علاوه بر سوختگی شدید بدنی، هفت انگشت خود را از دست داده و دوران نقاهت او 2 سال تمام طول کشیده است. توریا هنوز هم با به یادآوری آن حادثه، وحشت تمام وجودش را فرا می گیرد.

توریا در وب ‌سایت خود در توضیح این حادثه نوشت: «به یاد می ‌آورم که خورشید داغ کیمبرلی غروب کرد و پوست سوخته ‌ام را بیش از پیش سوزاند. یادم می آید که به طور تصادفی روی لانه مورچه نشسته بودم و با سردرگمی به مورچه هایی خیره شده بودم که روی پاهایم جمع شده بودند. یادم می آید سعی کردم کمی آب بنوشم، اما به دلیل اینکه آب داغ بود و می جوشید، آن را تف کردم. به یاد دارم که تکه ‌هایی از پوستم را دیدم که به سنگ ‌ها و علف ها چسبیده بودند».

توریا در توضیح ادامه ماجرا با اشاره به دوست پسرش نوشت: «به یاد می ‌آورم که به مایکل فکر می ‌کردم، مایکل من! یادم می ‌آید که به خودم می ‌گفتم، به چهره گرم او فکر کن، به صدای شیرین او فکر کن، به پوست طلایی او فکر کن، فقط به مایکل فکر کن! به یاد دارم که خورشید غروب کرد و کم کم سرما همه جا را فرا گرفت. یادم می آید با خودم فکر می کردم که دیگر نمی توانم دوام بیاورم و فقط صحنه نجات را به خاطر می آورم».

گویا یک خلبان شجاع هلیکوپتر به نام پل کریپ، جان خود را برای نجات جان توریا و چند دونده دیگر به خطر انداخته بود. توریا در ادامه با اشاره به این فرد، گفت: «او ناجی من بود. او جان مرا نجات داد و فورا من را به بیمارستان رساند؛ جایی که پزشکان و پرستاران با مهربانی پذیرای من شدند و با یک لیوان آب سرد از من استقبال کردند. آن زمان نمی دانستم که این پرواز چقدر برای او خطرناک بوده است. متعادل کردن هلی کوپتر چنین شرایطی، نتیجه شجاعت محض و مهارت فوق العاده او بود».

مایکل در سال 2015 با یک حلقه الماس از توریا خواستگاری کرد. او این حلقه را چهار سال پیش زمانی خریده بود که توریا در بخش مراقبت های ویژه بستری بود. توریا به مدت دو سال مجبور شد برای کمک به جراحت هایش ماسک بزند. مایکل مادام در طول دوران نقاهتش به او می ‌گفت: «تو زیبا هستی». آنها در سال 2016 با هم ازدواج کردند و در 7 سال گذشته زندگی سخت اما شادی داشته اند.

توریا در توصیف مایکل می گوید: «از زمانی که به عنوان همسر در کنار مایکل زندگی می کنم، دیگر به هیچ چیز دیگری فکر نمی کنم. حالا فکر می کنم که چقدر خوش شانس هستم که کنار چنین مرد زیبایی زندگی می کنم. او پسر خوبی است و من بسیار خوش شانس هستم که او را دارم. هر روز از زندگی کنار مایکل، برای من یک موهبت الهی است».

این زوج در زمان آتش سوزی در کنار هم برای جبران صدمات این حادثه تلاش کرده اند. مایکل در مورد همسرش گفت: «او نمی خواهد مردم برای او متاسف شوند. او فقط می خواهد به زندگی خود ادامه دهد. او زیبا و شگفت انگیز است».

فرزنددار شدن

در مصاحبه ای از مایکل پرسیده شد: «آیا هر لحظه به این فکر کرده ای که او را ترک کنی و کسی را استخدام کنی تا از او مراقبت کند و به زندگیت ادامه دهی؟»

او پاسخ داد: «من با روح و شخصیت او ازدواج کرده ام. توریا تنها زنی است که رویاهای مرا در زندگی محقق خواهد کرد».

توریا در آن زمان در پستی در اینستاگرام با انتشار خبر نامزدی شان نوشت: «خوشحال هستم که این مرد زیبا را در زندگی خود داشته باشم! تو بهترین های من را به نمایش می گذاری، من دیگر طاقت صبر کردن برای رسیدن به تو را ندارم».

توریا در سال 2017 در اینستاگرام اعلام کرد که اولین فرزندشان را باردار است. با وجود اینکه توریا در آن سال در دو ماراتن شرکت نمی کرد، اما توضیح داد که هنوز فرم بدن خود را حفظ کرده است.

بالاخره مایکل و توریا در 7 دسامبر 2017 صاحب اولین پسرشان به نام هاکاوای شدند. سال ها بعد در 9 فوریه 2020، آنها میزبان دومین پسر خود به نام رحیتی شدند.

وقتی از توریا پرسیده شد که بچه دار شدن چه تاثیری بر رابطه او و مایکل گذاشته است، گفت: «مایکل همیشه در کنار من بوده و اکنون با بزرگ تر شدن خانواده مان تصویر بزرگتری از خود را به نمایش گذاشته است. با وجود اینکه من همیشه به دنبال به چالش کشیدن خودم و تشویق دیگران به انجام همین کار هستم، فکر می کنم مهم ترین چیز در زندگی، روابط شما با اطرافیان تان است».

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید