علم و دانش

سوار این ماشین پرنده تخم مرغی شکل عجیب می شوید؟ 

فرانکی زاپاتا، مردی که با یک هاوربرد از کانال مانش عبور کرد، آخرین ایده عجیب خود را رونمایی کرده است: یک ماشین پرنده شخصی!

Airscooter  که به عنوان جایگزینی برای اتومبیل ها طراحی شده است، به لطف تیغه های روتور هیبریدی می تواند با سرعت 62 مایل در ساعت (100 کیلومتر در ساعت) در هوا حرکت کند و تقریبا هر کسی می تواند این وسیله نقلیه را از داخل کابین عجیب و غریب آن هدایت کند و از ارتفاع 98 هزار فوتی (2900 متری) به تماشای مناظر زیبا بنشیند. 

به گفته مخترع، سفر دو ساعته با اتومبیل، با Airscooter  تنها 10 دقیقه طول خواهد کشید.

مشکل اینجاست که Airscooter  به اندازه سایر ماشین های پرنده با محیط زیست سازگار نیست، زیرا هایبریدی است و تا حدی از سوخت برای حرکت استفاده می کند و باعث می شود ردپای کربن آن با یک اتومبیل سواری قابل مقایسه باشد. 

تصاویر مفهومی Airscooter توسط شرکت فرانسوی زاپاتا رونمایی شده است.  

این وسیله پرنده یک هواپیمای برخاست و فرود عمودی (VTOL)  است که می تواند مستقیما به هوا بلند شده و نیاز به فضا یا باند فرودگاهی را کاهش بدهد. 

این شرکت قصد ندارد ماشین پرنده را برای عموم به فروش بگذارد، بلکه مردم می توانند با پرداخت مبلغ مشخص، آن را به مدت حداکثر 40 دقیقه خلبانی کرده و از مناظر دیدنی لذت ببرند. در حال حاضر مشخص نیست، هزینه این تجربه خاطره انگیز چقدر خواهد بود. اما علاقمندان می توانند مشخصات خود را در سایت شرکت Zapata ثبت کنند. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید