اخباراخبار جهان

سه سال زندان و 30 میلیون دلار جریمه، مجازات کارمند سابق اپل به جرم کلاهبرداری از شرکت

آمریکا- دیرندا پراساد، 55 ساله، مارچ سال گذشته با چندین اتهام کلاهبرداری روبرو شده و در ماه نوامبر دو اتهام وارده را پذیرفت. نامبرده اوایل هفته گذشته به زندان و پرداخت بیش از 30 میلیون دلار جریمه به شرکت Apple و همچنین اداره مالیات آمریکا محکوم شد. او و دو فرد دیگر بیش از 17 میلیون دلار از شرکت کلاهبرداری کرده بودند.

پراساد از سال 2011 تا 2018 به همراه رابرت هانسن و دان بیکر – مدیران شرکت های طرف قرارداد Apple – به عنوان بخشی از زنجیره تامین از شرکت Apple  کلاهبرداری کرد. پراساد بخشی از زنجیره تامین بود که قطعات یدکی را برای اپل خریداری می کرد تا برای تعمیرات استفاده شوند. به گفته پلیس، پراساد با صاحبان کسب و کارها برای فاکتورسازی تبانی کرده و درآمد کسب می کرد. 

در یکی از موارد، در سال 2013 پراساد مادربردهایی را که قبلا متعلق به اپل بود به بیکر فرستاد تا آنها را باز کرده و قطعات شان را بصورت جداگانه به اپل بفروشد. در واقع پراساد کاری کرد که اپل اموال متعلق به خودش را خریداری کند. پراساد در سال 2016 قطعات بیشتری را برای هانسن ارسال کرد. او نیز قطعات را بسته بندی کرده و به عنوان نو با صورتحساب جدید برای اپل پس فرستاد. 

پراساد همچنین به فرار از پرداخت مالیات بابت 17 میلیون دلار درآمد کسب شده از محل کلاهبرداری اعتراف کرد. دادگاه دستور توقیف 5.5 میلین دلار از دارایی های پراساد را صادر کرد، نامبرده همچنین ملزم به پرداخت حدود 33 میلیون دلار غرامت به اپل و اداره مالیات آمریکا می باشد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید