اخباراخبار کانادا

سفر ترودو به ژاپن برای اجلاس گروه 7 در میانه تنش های ژئوپولیتیکی با چین و روسیه

ژاپن- نخست وزیر جاستین ترودو برای شرکت در اجلاس رهبران گروه 7 به هیروشیما سفر کرده و انتظار می رود برای افزایش همکاری ها در زمینه امنیت جهانی و اقتصادی در میانه بی ثباتی ژئوپولیتیکی و تغییرات آب و هوایی تلاش کند   همه توجهات همچنین بر روی برنامه کشورهای G7 برای مقابله با تهدیدات چین متمرکز خواهد بود. 

رهبران کشورهای عضو – کانادا، آمریکا، بریتانیا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و ژاپن – بطور سالانه برای ارتقاء همکاری ها در زمینه ها و اهداف مشترک گرد هم می آیند.

ترودو پیش از سفر به ژاپن، اولین سفر رسمی خود به کره جنوبی را انجام داد. طی این سفر، رهبران دو کشور در مورد زنجیره تامین مواد معدنی حیاتی – مورد استفاده برای تولید اتومبیل های الکتریکی – و موضوعات دیگر به توافقاتی دست یافتند.  کانادا امیدوار است با نزدیک تر کردن روابط خود با کره جنوبی و ژاپن، ائتلاف خود را به فراتر از شرکای سنتی غربی گسترش بدهد.  

انتظار می رود کانادا به دنبال ارتقاء همکاری اعضای G7 در مورد حمایت از اوکراین و مبارزه با تغییرات آب و هوایی باشد. در بیانیه ترودو که قبل از سفر منتشر شد، آمده است: اقتصاد پاک نه تنها گرمایش را در سطح 1.5 درجه سانتیگراد نگه می دارد و از بدترین تأثیرات تغییرات آب و هوایی جلوگیری می کند، بلکه برای مردم مشاغل خوب و پایدار ایجاد می کند. زمانی که انتشار گازهای گلخانه ‌ای را کاهش می ‌دهیم، می ‌توانیم رشد اقتصادی را پیش ببریم و زنجیره‌ های تامین قوی و قابل اعتماد جدیدی بسازیم که اتکای ما به مواد خام کشورهایی مانند چین و روسیه را نیز کاهش می ‌دهد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید