اخباراخبار کانادا

سرنخ جدید: آیا الناز حاجتمیری از شبکه سرقت اتومبیل اطلاع داشت؟ 

انتاریو- مکان الناز حاجتمیری و انگیزه ربوده شدن او همچنان یک معمای پیچیده حل نشده است. بر اساس گزارش برخی منابع به تورنتو سان، ربوده شدن وحشیانه او در 12 ژانویه از خانه ای در واساگا بیچ ممکن است با اطلاعاتی که احتمالا او درباره یک شبکه عظیم سرقت اتومبیل داشت، مرتبط باشد. 

یکی از این منابع ادعا کرد: این یک حادثه معمولی نیست. بلکه در مورد تراک های دزدیده شده توسط یک باند جنایتکار برای ارسال به آفریقا و خاورمیانه است. 

الناز حاجتمیری، مهاجر 37 ساله ایرانی، تنها چند هفته پس از مورد حمله قرار گرفتن در پارکینگی در ریچموند هیل توسط دو مرد، به شهر ساحلی واساگا در شمال تورنتو پناه برد. اما 12 ژانویه در تاریکی شب توسط سه مرد ملبس به یونیفورم پلیس ربوده شد. از آن شب زمستانی به ایسنو، هیچ خبری از نامبرده نیست. 

دو نفر از مردان متهم به تلاش برای آدم ربایی و اقدام به قتل حاجتمیری در ماه دسامبر – به نام هارشدیپ بینر 23 ساله، و ریاساد سینگ 22 ساله – از اعضای یک شبکه سرقت اتومبیل در ادمونتون می باشند. 

به گفته پلیس بینر و سینگ، دو نفر از سه مرد انتاریویی بودند که به سرقت حدود 20 تراک Ford F-150  در ادمونتون و حومه متهم شدند.  گفته می شود که آنها مدل های 2017 تا 2020 (با سوئیچ دکمه ای) را هدف قرار می داند. قیمت این اتومبیل ها از حدود 48 هزار دلار شروع می شود. 

لازم به ذکر است که سینگ بازداشت شده و بینر متواری می باشد. همانطور که گفته شد این اتومبیل ها برای فروش مجدد در بازارهای خارج از کشور به سرقت رفتند. 

مارتین گراهام، بازرس اداره پلیس انتاریو به تورنتو سان گفت که تلاش برای آدم ربایی در ریچموندهیل با آدم ربایی در واساگا بیچ مرتبط است. اما تایید نکرد که آیا ناپدید شدن حاجتمیری ارتباطی با شبکه سرقت تراک در آلبرتا دارد یا خیر. وی گفت: ما از سناریوهای مختلف آگاه هستیم، اما واقعیت این است که در حال حاضر نمی دانیم انگیزه آدم ربایی چه بوده است. 

گراهام افزود که کارآگاهان همچنان در تلاشند تا هویت آدم ربایان الناز را شناسایی کنند، اما پیش بینی نمی کند که در آینده نزدیک دستگیری های بیشتری صورت بگیرد. 

یادآور می شود که دوست پسر سابق حاجتمیری، به نام محمد لیلو 35 ساله اهل بروسارد – کبک، در ششمین ماه پس از ربوده شدن او در واساگا، با اتهام آدم ربایی و اقدام به آدم ربایی روبرو شده است. نامبرده همچنین به اقدام به قتل با حمله وحشیانه به حاجتمیری در ریچموند هیل متهم شده است.

.

وکیل لیلو گفت که موکل اش ضمن ادعای بی گناهی، هرگونه ارتباط با شبکه سرقت کامیون را رد می کند. 

مارتین گراهام گفت در حال حاضر تحقیقات درباره الناز حاجتمیری به عنوان فرد گمشده، ادامه دارد. وی افزود: مانند این است که او از روی زمین ناپدید شده است. این برای من به عنوان یک افسر پلیس عمیقا ناراحت کننده است؛ خانواده او مستحق پاسخ هستند؛ پلیس از افراد مطلع می خواهد با خط ویژه 3415-728-833-1 تماس بگیرند. از عموم مردم نیز خواسته شده با استفاده از هشتگ BringElnazHome#، اطلاعات و عکس ‌های حاجتمیری را که قبلا منتشر شده ‌اند در شبکه‌ های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید