اخباراخبار کانادا

سرمایه گذاری 51 میلیون دلاری دولت انتاریو برای مبارزه با سرقت اتوموبیل

به گزارش ایران جوان و به نقل از cp24 هر 48 دقیقه یک اتوموبیل در انتاریو به سرقت می رود. به همین دلیل دولت استانی برای مقابله با این مشکل آستین ها را بالا زده است.

براساس آماری که توسط دولت استانی منتشر شده است، مشکل سرقت اتوموبیل به طور خاص در تورنتو بسیار گسترده تر و رایج تر است.

سرقت وسایل نقلیه در این شهر از سال 2014 تا 2021 حدود 81 درصد افزایش یافته است و سرقت های خشن اتوموبیل از سال 2021 تا 2022 حدود 78 درصد افزایش یافته اند.

روز چهارشنبه دولت اعلام کرد که تدابیر جدیدی را برای مبارزه با سرقت اتوموبیل در استان در نظر گرفته است و در این راستا تصمیم دارد 51 میلیون دلار بودجه را به نیروهای پلیس اختصاص دهد. دولت استانی امیدوار است با این کار شبکه های جنایی سازمان یافته فعال در زمینه سرقت اتوموبیل در این منطقه، شناسایی و معدوم شوند.

مایکل کرزنر معاون دادستان کل انتاریو در یک بیانیه خبری گفت: «دولت ما به دلیل افزایش سرقت وسایل نقلیه و دزدی اتوموبیل، در حال انجام اقدامات جسورانه ای علیه این جنایات جدی و اغلب خشونتآمیز است که در آن جنایتکاران با فن آوری های پیشرفته و در قالب شبکههای کاملا سازمانیافته فعالیت می‌ کنند».

در ادامه گزارش cp24 آمده است:

این سرمایه گذاری طی سه سال انجام خواهد شد و رهبری آن برعهده پلیس استان انتاریو خواهد بود.

درضمن برای حمایت حقوقی از این اقدام، تیم جدیدی از دادستانها، به نام تیم پاسخ‌دهی به دزدی بزرگ اتوموبیل، تشکیل می شود که قرار است خارج از نوبت به پرونده های سرقت اتوموبیل رسیدگی کنند.

به گفته کرزنر تمام نهادها و سازمان های دولتی که هر کدام به نحوی در این زمینه به پلیس انتاریو کمک می کنند، می توانند از این بودجه متنفع شوند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید