اخباراخبار کانادا

سرمایه‌ گذاری و پس ‌انداز قوی، به این زوج انتاریویی کمک می ‌کند تا در پنجاه و دو سالگی بازنشسته شوند

در گوشه ‌ای از منطقه تورنتوی بزرگ، زوجی به نام های تری و مری زندگی می‌ کنند. هر دو 42 ساله هستند و دو فرزند 13 و 14 ساله دارند.

آن‌ ها خانه ‌ای دارند که مشمول بدهی وام مسکن نیست، طرح پس ‌انداز بازنشستگی دارند، مبلغی در حساب پس ‌انداز معاف از مالیات گذاشته ‌اند، مقدار قابل توجهی هم سرمایه‌ گذاری‌های ثبت نشده، مبلغی به‌ صورت نقدی و حساب پس ‌انداز تحصیلی. با اضافه‌ کردن ارزش ماشین کوچکی که دارند کم‌ کردن مبلغ وام مسکن، ارزش خالص دارایی ‌های آن‌ ها به  2,698,000 دلار می‌ رسد.

تری و مری هر دو می‌ خواهند تا ده سال دیگر، یعنی در سال 2032 و هنگامی که هر دو 52 ساله هستند، بازنشسته شوند.

درک موران، رئیس برنامه ریزی مالی در کلونا- بریتیش کلمبیا، در این مورد با تری و مری همکاری می کند.

 

موران گفت: چیزی که در این مورد برجسته است، استحکام قابل توجه وضعیت مالی این خانواده است.

بازنشستگی برای آن‌ ها در دهه‌ ای شدنی است که این دو نفر 13 سال از شروع احتمالی طرح امنیت دوران بازنشستگی فاصله دارند که از 65 سالگی شروع می ‌شود، و 8 سال از سریع ‌ترین شروع CPP که از 60 سالگی شروع می‌ شود. اما این خطرناک است که فرض کنیم چون در چند دهه، بازگشت سرمایه قوی ‌ای وجود داشته، می‌ توانیم نتیجه بگیریم که در ادامه، یعنی تا چهار دهه دیگر هم روند همین خواهد بود.

درآمد اصلی را تری درمی‌ آورد پس می ‌توان گفت آینده مالی خانواده تا حد زیادی در دستان اوست.

مری بی ‌شک مهارت بالایی در سرمایه‌ گذاری دارد، ولی ترجیح او وام ‌دهی خصوصی مسکن است.

این سرمایه‌ گذاری‌ ها معمولا قابلیت نقدشوندگی پایینی دارند، و با توجه‌ به این‌ که او بدهی قابل ‌توجهی بابت وام مسکنش دارد، این فعالیت او ذاتا کاری غیرقابل‌ اتکاست.

ما انتظار داریم پس از تاثیر تورم، چهار درصد بازگشت خالص سرمایه به دست بیاید.

ولی در این بازگشت سود ده ریسک بزرگی پنهان شده است: هیچ اوراق‌ قرضه‌ ای در پورتفوی‌ شان وجود ندارد که تاثیر کاهش احتمالی ارزش سهام شان را کنترل و کم کند.

به‌ هر حال ما ترجیح تِری برای سرمایه‌ گذاری در بازار سهام و ترجیح مری در وام‌ دهی خصوصی مسکن را در نظر می ‌گیریم. اگر تری و مری تصمیم بگیرند که از اوراق قرضه دولت کانادا یا حتی اوراق استانی استفاده کنند که نسبت به بدهی فدرال کمی ریسک و بازدهی بیشتر دارد، پایه و اساس خیلی خوب و مستحکمی برای بقیه پورتفوی‌ شان خواهند داشت. سرمایه‌ گذاری در اوراق قرضه ارشد هزینه می‌ برد.

نرخ رشد سالانه پسا – تورمیِ چهار درصدی ما نشان ‌دهنده این انتظار است که آن‌ ها بازگشت سرمایه بالاتر از متوسطی داشته باشند، خصوصا با در نظر گرفتن مهارت مشهود آن‌ ها در سرمایه ‌گذاری.

البته این اعداد مربوط به درآمد بازنشستگی طبیعتا از جنس حدس و گمان هستند.

سرمایه ‌گذاری‌های مشمول مالیات عمدتا شامل وام‌ های املاک و مسکن است که ریسک نکول دارند و نرخ بهره آتی‌ شان نامعلوم است. ما فرض می ‌کنیم در زمانی پیش‌ بینی نشده در آینده، آن‌ ها اعتبار خرید خانه ‌شان (HELOC) را پرداخت خواهند کرد.

موران این‌ طور جمع ‌بندی کرد: با این ‌حال، اگر نرخ رشد مفروض را در نظر بگیریم، و سپس این را هم فرض کنیم که نکولی در وام‌ های خصوصی مسکن شان رخ نخواهد داد، این زوج در بازنشستگی خواهند توانست هزینه‌ هایی هم‌ سطح با هزینه‌ های کنونی خود را پوشش دهند.

ترکیب زمان و توانایی این زوج در ایجاد نرخ رشد بالا در دارایی‌ هایشان، می‌ تواند بازنشستگی راحتی با درآمد ماهانه پنج رقمی را برایشان به ارمغان بیاورد.

نرخ بالای پس‌ انداز آن‌ ها برایشان امنیت و بیمه ‌ای است در مقابل ریسک‌ ها و زیان‌ های احتمالی ‌ای که در طبیعت کار مری، یعنی وام‌ دهی خصوصی مسکن، وجود دارد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید