اخباراخبار کانادا

سخنانی از زبان خانواده های ده ها قربانی حمله ی ون در تورنتو

پیش از محکومیت حبس ابد قاتل این پرونده، صحبت های حدود 30 قربانی حمله ویرانگر در 23 آوریل 2018 در دادگاه تورنتو شنیده می شود. 15 ماه از زمانی که آن مولوی، قاضی دادگاه عالی، الک میناسیان را در 10 فقره قتل درجه یک و 16 فقره اقدام به قتل به دلیل زیر گرفتن عابرین پیاده در 2.57 کیلومتر در مسیر خود مجرم شناخت، می گذرد. مولوی در مورد وضعیت روحی میناسیان، نوشت: او در هنگام رانندگی از کاری که در پیاده‌رو می کرد کاملاً آگاه بود و می دانست که اوتیستیک است، اما این اشتباه بودن اعمال او را توجیه نمی کند.

جلسات محاکمه میناسیان قرار است دوشنبه ساعت 10 صبح در دادگاه عالی مرکز شهر تورنتو آغاز شود. ترتیب کسانی که دراین جلسه صحبت می کنند عبارت است از: نمایندگان جامعه، اولین امدادگران، قربانیان مجروح و خانواده های کشته شدگان.

کتی ریدل، 71 ساله از مجروحین این حمله، گفت: به نظر من، این سخت ترین بخش کل دادگاه خواهد بود؛ در اواخر ماه گذشته، دادگاه عالی به اتفاق آرا قانون سال 2011 را لغو کرد. قضات به جای حبس ابد، قانون حبس 25 ساله دوره ای بدون ازادی مشروط در این مدت را وضع کردند، اینگونه او می تواند پس از 25 سال حبس، خواستار آزادی مشروط شود.

راوین پیلای، وکیل مدافع تورنتو، نوشت: ملاحظه اولیه برای تعیین آزادی مشروط، حمایت از مردم است. آنها شدت جرایم، تعداد آنها، تاثیرشان بر جامعه، و تاثیر آزادی مشروط بر اعضای خانواده قربانیان را در نظر می گیرند.

ریدل گفت که اگر چه امروز احتمال خروج میناسیان از زندان بسیار بعید است اما اگر او بعدا برای آزادی مشروط درخواست کند، ” باید هر 25 سال یک بار خانواده هایی به این رنج دچار شوند.”

سایمون بوریس، وکیل مستقر در کینگستون، در زمینه آزادی مشروط و قانون اصلاح و تربیت گفت که متوجه قربانیان و آسیب های روحی آنها هست اما این آسیب نمی‌تواند برای خنثی کردن حق یک فرد برای درخواست آزادی مشروط کافی باشد.

.

 

میناسیان که پاییز امسال 30 ساله خواهد شد، از زمان دستگیری در بعدازظهر همان روز آوریل در بازداشتگاه جنوب تورنتو در بازداشت به سر می برد. وی اعتراف کرده است که کاری که انجام داده احمقانه بوده و او را قدرتمند نکرده، بلکه در مقایسه با قربانیان و خانواده های آنها ضعیف نیز شده است. وی در پایان جلسه، راهی یک زندان فدرال خواهد شد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید