اخباراخبار کانادا

سالمند انتاریویی پس از اهدای زمین، 40 هزار دلار سود سرمایه بدهکار شد! 

یک سالمند انتاریویی که می‌ خواست به دختر و نوه ‌اش کمک کند، تصمیم گرفت دو قطعه از ملک خود را به آنها هدیه دهد – اما نمی‌ دانست که این اقدام خیرخواهانه در نهایت ده ‌ها هزار دلار برای او هزینه خواهد داشت.

لیز دیاچون، 93 ساله، به مدت 58 سال در مزرعه خود در وارکورث زندگی کرده و می گوید می خواهد خانواده اش در زمین های روبروی جاده زندگی کنند.

او گفت: چند قطعه وجود دارد که می توانند روی آنها بسازند. به آنها گفتم که می خواهم آن را به شما هدیه کنم. این روزها با افزایش اجاره بها، آنها مجبورند ماهیانه 2500 دلار برای اجاره بپردازند. چه کسی می تواند با چنین اجاره هایی پس انداز کند؟ 

وکیل دیاچون به او گفت که با وجود اینکه او زمین را می بخشد، برای پرداخت مالیات سود سرمایه یا capital gain tax باید آن را ارزیابی کند.

دیاچون گفت: چرا باید سود سرمایه بپردازم؟ من آن را به آنها نمی فروشم، به آنها هدیه می دهم.

یک قطعه 125 هزار دلار و دیگری 145 هزار دلار (در مجموع 270 هزار دلار) ارزیابی شده است. بنابراین باید 40 هزار دلار مالیات سود سرمایه به اداره مالیات کانادا بپردازد. 

دیاچون می گوید: من مستمری بگیر هستم. چطور باید این هزینه را پرداخت کنم؟ 

یادآور می شود که از ماه آینده دولت فدرال نرخ مالیات سود سرمایه را از 50 درصد به 65 درصد (برای سود بالای 250 هزار دلار) افزایش می دهد. 

دیاچون می گوید مالیات سود سرمایه برای خانواده هایی که می خواهند به فرزندان خود کمک کنند ناعادلانه است. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید