اخباراخبار کانادا

سالمندان کانادایی همچنان در معرض خطر ابتلا به کووید شدید

در حالی که داده‌ های جدید کانادا نشان می دهند اکثریت قریب به اتفاق جمعیت احتمالا حداقل یک بار به کووید-19 مبتلا شده‌ اند، ولی ممکن است بیش از چهار نفر از هر 10 سالمند تاکنون از ابتلا به عفونت اجتناب کرده باشند و این مساله آنها را با بالاترین ریسک بیماری شدید، بستری شدن در بیمارستان و مرگ روبرو می کند. 

چندین کارشناس پزشکی مجددا تاکید می کنند که سالمندان باید در برنامه واکسیناسیون عمومی علیه کووید در اولویت قرار بگیرند.

محققان پس از بررسی داده های مراقبت های بهداشتی در مورد موارد بیماری شدید و همچنین نشانه های عفونت قبلی SARS-CoV2 در نمونه های خونی از گروه های مختلف سنی، دریافتند که تا ماه جولای بیش از 80 درصد از کودکان و بزرگسالان زیر 50 سال به این بیماری مبتلا شده اند و بنابراین خطر بستری شدن در بیمارستان یا مرگ نزد آنها پایین است. 

اما داده‌ ها در مورد سالمندان 80 سال و بالاتر نشان می دهد که بیش از 40 درصد از این گروه سنی هرگز به ویروس آلوده نشده‌ اند.

دکتر دانوتا اسکورونسکی، محقق اصلی و اپیدمیولوژیست از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در بریتیش کلمبیا گفت: خطرات پیامد شدید برای بخش جمعیت سالمند، جدی است. 

دکتر زین چاگلا، متخصص بیماری‌ های عفونی در دانشگاه مک مستر در همیلتون نیز بر اهمیت کمپین های متمرکز بر سالمندان برای تشویق به واکسیناسیون تاکید کرد.

یادآور می شود که چهار واکسن کلیدی برای سالمندان در پاییز امسال در دسترس است، از جمله یک واکسن به روز شده COVID-19 و اولین واکسن کانادا برای ویروس تنفسیRSV. 

کارشناسان همچنین به همه افراد در گروه پرخطر، از جمله سالمندان – و به ویژه آنهایی که هنوز اولین عفونت تایید شده SARS-CoV-2  را تجربه نکرده ‌اند – توصیه می کنند اقدامات احتیاطی اولیه را در طول پاییز و زمستان انجام بدهند. این اقدامات شامل دریافت واکسن کووید، شستشوی مکرر دست ها، پوشیدن ماسک در اماکن عمومی و ضدعفونی کردن سطوح است. 

 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید