علم و دانش

ساعت اپل می تواند یک نشانگر استرس قابل اعتماد باشد 

ویژگی الکتروکاردیوگرام ساعت های اپل به همراه سایر شاخص های سلامتی می تواند استرس اولیه را آشکار کند.

اپل اخیرا ادعا کرده است که ساعت می ‌تواند تشخیص دهد یک شخص بر اساس حسگرهای مختلف و نحوه حرکت آنها در خواب چه زمانی در حال دیدن کابوس است و به آرامی او را از این تجربه بیرون می ‌کشد، اما او را بیدار نمی ‌کند.

در این مطالعه که اوایل این ماه در Frontiers in Digital Health منتشر شد، آمده است: ارتباط بین استرس و نشانگرهای زیستی متعدد فرصت‌ هایی را برای توسعه فناوری ‌هایی برای تعیین کمیت استرس آشکار کرده است. یکی از این ویژگی ها تغییرپذیری ضربان قلب (HRV) است که اکنون به طور معمول از طریق الکتروکاردیوگراف (ECG) اندازه گیری می شود. ویژگی ECG  از اپل واچ سری 4 در دستگاه گنجانده شده است. 

محققان در این مطالعه اظهار داشتند: مجموعه داده‌ های به ‌دست‌ آمده را می‌ توان برای ایجاد مدل ‌های پیش ‌بینی با استفاده از یادگیری ماشین (ML) استفاده کرد و به سازمان‌ های بهداشت عمومی اجازه می ‌دهد تا شیوع یک بیماری را در یک جمعیت بهتر درک و مطالعه کنند .

به شرکت کنندگان در این مطالعه یک آیفون 7 با iOS 15 و یک اپل واچ سری 6 حاوی یک برنامه ECG  نصب شده (WatchOS 8.3) به مدت دو هفته داده شد. به آنها گفته شد که شش بار در طول روز در فواصل سه ساعته اطلاعات جمع آوری کنند. قبل از جمع آوری ECG، شرکت کنندگان باید یک پرسشنامه استرس را در آیفون تکمیل می کردند؛ این مطالعه توسط Frontiers in Digital Health و دانشگاه واترلو در انتاریو، کانادا انجام شد. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید