اخباراخبار کانادا

ساشا ترودو کمک خارجی به بنیاد ترودو را با هدف نفوذ، تکذیب کرد

به گزارش ایران جوان و به نقل از nationalpost ساشا ترودو کمک میلیاردر چینی به بنیاد ترودو را با هدف نفوذ، تکذیب کرد و گفت که او از سرخیرخواهی این کار را انجام داده است.

الکساندر (ساشا) ترودو گفت که بنیاد پیر الیوت ترودو هرگز هدف مداخله خارجی قرار نگرفته است و بررسی ها در این زمینه فقط اتلاف وقت است.

ترودو که در کمیته اخلاق پارلمانی صحبت می کرد، این موضوع که قرارداد 200 هزار دلاری او با نام بنیاد پدرش با ژانگ بین میلیاردر چینی، تلاشی برای تأثیرگذاری بر برادرش جاستین ترودو بوده است را رد کرد.

او گفت: «ما و شما بی خود وقت خود را با موضوع مداخله تلف می کنیم. به نظر من این حرف هیچ سندیتی ندارد».

در ادامه گزارش nationalpost آمده است:

ساشا ترودو که فیلمساز و نویسنده است به مدت 20 سال داوطلبانه در بنیاد ترودو خدمت کرد، او که به ندرت مصاحبه می کند یا در مجامع عمومی حاضر می شود، تصمیم گرفت به خاطر شفاف سازی در این مورد، در مقابل کمیته پارلمان حاضر شود و از اعتبار بنیاد ترودو دفاع کند.

او در ادامه گفت: «چیزهای زیادی وجود داشت که احساس می‌ کردم باید اصلاح شوند تا فعالیت های خیرخواهانه بنیاد همچنان ادامه پیدا کند و تمام تردیدهایی که در این زمینه وجود دارد از بین بروند».

او به طور خاص به سندی که اخیرا رسانه ای شده و در این زمینه منتشر شده است اعتراض کرد. براساس این سند آژانس جاسوسی کانادا مکالمه ای را بین یکی از مقامات یکی از کنسولگری های چین در کانادا ضبط کرده است که به ژانگ دستور داده مبلغ هنگفتی را به بنیاد ترودو اهدا کند.

ترودو مدعی شد که این مدرک از سندیت چندانی برخوردار نیست و آن را ناشی از جوسازی رسانه ای اعلام کرد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید