اخباراخبار کانادا

زیر متوسط؛ میزان رضایت مردم از  Air Canada و WestJet 

کانادا- طبق نتایج نظرسنجی جدید که توسط JD Power  انجام شد، دو شرکت هواپیمایی کانادایی که حدود 80 درصد از بازار داخلی را در انحصار خود دارند، از نظر میزان رضایت مشتری در میان شرکت های هواپیمایی بزرگ آمریکای شمالی امتیاز کمتری کسب کردند. WestJet امتیاز 777 و Air Canada امتیاز 765 از 1000 را کسب کردند. 

کمبود خلبان مشکلاتی را در آمریکای شمالی ایجاد کرده و تا حدودی علت کاهش پروازها در مقایسه با چهار سال پیش را توضیح می دهد.

برخی از شرکت ها، هواپیماهای کوچک تر را کنار گذاشته و سعی می کنند بیشترین تعداد مسافر را در هر پرواز جابجا کنند. 

همزمان افزایش سفرهای تفریحی پس از پاندمی، قیمت ها را افزایش داده است. قیمت بلیط هواپیما برای بسیاری از مسافران یک عامل کلیدی برای سنجش میزان رضایت است. 

برای ارزیابی میزان نارضایتی، کافی است به تعداد شکایات نزد آژانس حمل و نقل کانادا توجه کنیم. تعداد شکایات دریافت شده تا اواخر اپریل به حدود 45 هزار رسید که بیش از سه برابر آمار سال قبل است. بسیاری از پرونده ها مربوط به مطالبه غرامت لغو یا تاخیر پرواز می باشند. 

در نظرسنجی اخیر، خطوط هواپیمایی در سه دسته مجزا رتبه بندی شدند: فرست کلاس و بیزنس کلاس؛ اکونومی واکونومی ممتاز و سومی: اکونومی پایه. در هر دو گروه اول، ایر کانادا رتبه پنجم را در میان 6 شرکت کسب کرد. در گروه اکونومی – که اکثر مسافران را در بر می گیرد – وست جت رتبه پنجم و ایر کانادا رتبه هشتم را در میان 11 شرکت کسب کردند. 

خطوط هواپیمایی  Southwest، Delta  و JetBlue سه جایگاه برتر را اشغال کردند. American ، Spirit و Frontier ، در رده های بعدی قرار گرفتند.  

در گروه بیزنس کلاس، دلتا و جت بلو به ترتیب در رتبه های اول و دوم قرار گرفتند و  یونایتد آخر شد؛ این نظرسنجی بین مارچ 2022 و مارچ 2023 با شرکت 7774 مسافر در آمریکای شمالی انجام شد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید