مقالاتمقالات اجتماعی

زیباترین زن جهان کیست؟

 

همیشه به ما گفته می شود که زیبایی در چشم بیننده است. این بدان معنی است که دیدگاه ما نسبت به زیبایی افراد متفاوت است و شاید کسی که در چشم من زیباست، در چشم شما زیبایی چندانی نداشته باشد؛ اما علم چیز دیگری می گوید. پزشکان متخصص در زیبایی معتقدند که یک نسبت طلایی وجود دارد که بر اساس آن می توان به زیبایی افراد نمره داد و زیباترین زن جهان را انتخاب کرد. پس بیایید ببینیم دنیای علم بر اساس این نسبت ها چه کسی را به عنوان زیباترین زن جهان انتخاب کرده است و چرا؟

علم جراحی پلاستیک و تعیین معیارهای زیبایی افراد بر اساس آن

هر کس در نوع خود زیباست. گاهی اوقات تنها زیبایی باطنی افراد باعث می شود که تعریف زیبایی حداقل از نگاه ما دستخوش تغییر شود. با این حال تقریبا همه ما معتقدیم که اگر چیزی در نگاه اول به چشم اکثر ما زیبا بیاید، پس آن واقعا زیباست. به همین دلیل در زمان رنسانس یک نسبت طلایی برای ارزیابی زیبایی افراد تعیین شد که هم اکنون نیز با برخی تغییرات قابل قبول است. 

دانشمندان امروزی از این قانون برای توضیح نسبت های ریاضی استفاده کرده اند که بر اساس آنها می توان گفت که چرا برخی از افراد زیبا هستند و برخی نه. دکتر جولیان دیسیلوا جراح پلاستیک اهل لندن از این نسبت برای تعیین علمی زیباترین زن جهان استفاده کرد و در نهایت بلا حدید برنده این کارزار شد.

نسبت طلایی

همانطور که قبلا ذکر شد نسبت طلایی برای اولین بار توسط معماران باستان ایجاد شد تا به آنها کمک کند تا شاهکارهای عالی خود را بسازند. این نسبت های طلایی به صورت زیر است:

 • طول صورت 1.5 برابر بیشتر از عرض آن است.
 • فاصله بین خط رویش مو تا وسط چشم، سپس تا پایین بینی و در نهایت تا پایین چانه باید به یک اندازه باشد.
 • طول گوش به اندازه طول بینی است.
 • عرض بین چشم ها به اندازه طول چشم است.

به گفته پروفسور کندرا اشمید که برای اولین بار در سال 2009 در برنامه اپرا وینفری درباره این نسبت صحبت کرد، اکثر مردم بر اساس این نسبت بین 4 تا 6 امتیاز می گیرند و هیچ کس تاکنون نتوانسته 10 امتیاز کامل را بگیرد. اما بلا حدید از همه نزدیکتر بود. او توانست 94.35 درصد امتیاز را بر اساس این نسبت طلایی به دست آورد.

زیباترین زنان جهان

طبیعی است که مقایسه یک سوپرمدل با دیگران کار سختی است. جالب اینجاست که این نسبت ها طبیعی هستند و نمی توان با جراحی های پلاستیک به راحتی به آنها دست پیدا کرد. بر اساس تحقیقات، زیباترین زنان جهان بر اساس این فهرست عبارتند از:

 • بلا حدید: 94.35 درصد
 • بیانسه: 92.44 درصد
 • امبر هرد: 91.85 درصد
 • آریانا گرانده: 91.81 درصد
 • تیلور سوئیفت: 91.64 درصد
 • کیت ماس: 91.05 درصد
 • اسکارلت جوهانسون: 90.91 درصد
 • ناتالی پورتمن: 90.51 درصد
 • کیتی پری: 90.08 درصد
 • کارا دلوین: 89.99 درصد

در این نسبت بندی از تکنیک های کامپیوتری نقشه برداری صورت استفاده شده است.

چه دوست داشته باشیم چه نه، این نسبت واقعی است!

بسیاری از ما بر این باوریم که رسانه ها، فیلم‌ ها، تلویزیون و اینترنت معیارهای زیبایی را به ما قالب می کنند و آنها به ما می گویند که باید چه چیزی را زیبا بدانیم و چه چیزی را نه. هر چند واقعا نمی توان نقش رسانه ها را در این زمینه انکار کرد، اما واقعیت این است که نسبت ها و تقارن خاصی وجود دارد که انسان ها به طور طبیعی افراد دارای این نسبت ها را ترجیح می دهند. 

جالب اینجاست که نوزادان بدون اینکه چیزی درباره این نسبت ها بدانند، افرادی را که چهره آنها دارای این نسبت ها هستند از همان بدو تولد ترجیح می دهند. این موضوع از آنجایی قابل توجه است که نوزادان تحت تاثیر هیچ رسانه ای قرار نگرفته اند و صرفا به صورت غریزی به این افراد واکنش مثبت نشان می دهند. آنها دیگر چیزی را تنها به این دلیل که به آنها گفته می شود زیباست، دوست ندارند.

اما این مطلب را نگفتیم تا به شما بگوییم اگر صورت شما لزوما با این به اصطلاح «نسبت طلایی» زیبایی مطابقت ندارد، به این معنی است که شما زیبا نیستید. این بدان معنی نیست که شما لایق عشق، شادی و موفقیت نیستید. فراموش نکنید که اینها فقط یک سری استاندارد هستند و به عقیده بسیاری از ما هنوز هم زیبایی در چشم افراد است. پس زیاد به این اعداد و ارقام توجه نکنید و از آنچه هستید، لذت ببرید؛ حتی اگر بر اساس این استانداردها، طلایی نباشید!

 

/

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید