اخباراخبار کانادا

زوج وکیل متهم به سرقت میلیون ‌ها دلار از خریداران خانه 

یک شرکت حقوقی متشکل از زن و شوهر در تورنتو تعطیل شده، و طلب کارها از جمله وام دهندگان برای توقیف خانه های آنها اقدام کرده اند .  این زوج به نام نیکلاس کارتل و سینگا بوئی پس از مفقود شدن میلیون ها دلار پول موکلین شان از حساب های امانی با 15 پرونده قضایی و تحقیقات پلیسی روبرو هستند. با این حال کارتل در جریان دادرسی اظهار داشت که هرگز در مدیریت مالی شرکت اش نقش نداشته و به حساب امانی موکلین دسترسی نداشته. کارتل مدعی شد که همسرش همه اینها را مدیریت می کرده است. 

یکی از شاکیان، آنتونی اینگارا، یک کارگزار وام مسکن در منطقه تورنتو است که ادعا می کند خانواده اش بیش از 310 هزار دلار در معاملات خود با Cartel & Bui LLP از دست داده اند، گفت: اکنون تقریبا می ترسم معامله ملکی دیگری انجام بدهم. مردم باید بدانند که پول آنها در حساب امانی وکیل محفوظ نیست. 

اینگارا تخمین می زند که موسسه حقوقی کارتل صدها معامله ملک بدون مشکل در سال های متمادی انجام داده است. اما اوایل سال گذشته همه چیز تغییر کرد. موکلینی که املاک خود را فروخته بودند باید یک ماه صبر می کردند تا پول خود را از حساب امانی نزد کارتل خارج کنند. یک خانواده اهل تورنتو حتی دو ماه برای دریافت پول شان منتظر ماندند و کماکان همه پول شان را دریافت نکرده اند. این موارد باعث طرح شکایت علیه این موسسه نزد انجمن وکلای انتاریو شد. اما بازپرسان انجمن بلافاصله به آنها رسیدگی نکردند. سپس پول ها شروع به مفقود شدن از حساب امانی کرد. 

همانطور که گفته شد در مجموع 15 شکایت علیه کارتل و بوئی در جریان است. شاکیان مدعی هستند که از آنها کلاهبرداری شده است. اما یکی از پرونده ها همچنین مربوط به تلاش یک وام دهنده برای تصرف خانه 4.5 میلیون دلاری این زوج در مرکز شهر تورنتو به دلیل عدم پرداخت وام مسکن است. یک خانه دیگر متعلق به کارتل اپریل سال جاری مصادره و فروخته شد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید