اخباراخبار کانادا

زن کانادایی بابت 2 روز تاخیر در تحویل چمدان هزار و دویست دلار از ایر کانادا غرامت گرفت

بریتیش کلمبیا- جسیکا کالین در سپتامبر 2021، برای یک سفر شش روزه وارد دبی شد. اما چمدان او دور روز بعد تحویل شد. شرکت هواپیمایی Air Canada، مبلغ 500 دلار غرامت به کالین پیشنهاد کرد، اما او شکایتی را در دادگاه به جریان انداخته و خواهان دریافت مبلغ بیشتر برای پوشش هزینه های اضافی در دبی شد. 

هفته گذشته، دادگاه به نفع او رای داد.

تاخیر در حمل و تحویل چمدان یکی از مشکلاتی است که مسافران در فرودگاه‌های سراسر کانادا با آن مواجه هستند. 

کالین استدلال کرد که مستحق دریافت 2120.67 دلار غرامت است، زیرا مجبور شد در دبی برای خود لباس بخرد. از آنجایی که شرکت هواپیمایی قبلا با پرداخت 500 دلار موافقت کرده بود، او به دنبال دریافت مابه التفاوت 1620.67 دلاری بود.  

کالین می گوید زمانی که متوجه جا ماندن چمدانش شد، بیش از 2 هزار دلار برای خرید چهار جفت کفش، شش کتانی، پنج تاپ، یک لباس شنا، دو سوتین، دو جفت لباس زیر، یک بسته جوراب و نوار بهداشتی در دبی شد. او مدعی شد که به این لباس ها نیاز داشت زیرا سفر او شامل شرکت در یک کنفرانس کاری، یک شام رسمی در رستوران لوکس و تمرینات بدن سازی بود!

.

.

قاضی لوپز در پایان دادرسی گفت: حتی با وجود فعالیت ‌های برنامه ریزی شده، خانم کالین دقیقا توضیح نداد که چرا به چهار جفت کفش (علاوه بر کفشی که در هواپیما پوشیده بود) و چند کتانی و پنج تاپ نیاز داشت.  

با این حال، لوپز دریافت که ایر کانادا بایستی مبلغ بیشتری به کالین غرامت بپردازد. به این ترتیب این شرکت را موظف کرد تا 700 دلار اضافه بر 500 دلار پیشنهادی، پرداخت نماید. 

طبق قوانین فعلی کانادا، مسافران در صورت تاخیر در تحویل چمدان می توانند تا 2200 دلار خسارت دریافت کنند. اما نکته کلیدی این است که روشن کنند خریدهایشان در مقصد، ضروری و قابل توجیه است.  

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید