اخباراخبار کانادا

زن کانادایی از تجربه نقل مکان به تایوان برای صرفه جویی در هزینه و تسویه بدهی ها می گوید

مهاجرت از کانادا به گزینه ای جذاب برای کسانی که خواهان صرفه جویی در هزینه زندگی هستند، تبدیل شده. ربکا ماری مارتین، 45 ساله، اهل کیچنر- انتاریو، تجربه زندگی 10 ساله اش در تایوان را به اشتراک گذاشته است. 

او و همسرش کریگ وسلی اشمیت، یک تجارت شستشوی پنجره را اداره می کنند. اگرچه آنها نزدیک به هفت سال قبل به کانادا بازگشته اند، اما خاطرات خوبی از زندگی در تایوان دارند.

مارتین پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه زیر بار وام دانشجویی سنگین قرار داشت، بنابراین وقتی هم دانشگاهی اش پیشنهاد تدریس زبان انگلیسی در تایوان را داد، این زوج پس از گذراندن دوره آموزش زبان، در سال 2022 به چیای ، تایوان نقل مکان کردند. آنها به این ترتیب توانستند یک بدهی 40 هزار دلاری را در یک سال بازپرداخت کنند. 

این زوج پس از دو سال و نیم به کانادا بازگشته و ازدواج کردند. آنها قبل از راه اندازی مهدکودک خانگی در استنفورد- انتاریو، چندین بار در استان نقل مکان کردند. با شروع رکود اقتصادی سال 2009 و از دست دادن مشتریان، بدهی های این زوج دوباره انباشته شد. آنها دوباره تایوان را انتخاب کردند و توانستند 45 هزار دلار را ظرف یک سال و نیم تسویه کنند. 

مارتین می گوید همه چیز در مورد تایوان، از آب و هوا گرفته تا غذا، زبان، موسیقی و فرهنگ غافلگیرکننده و هیجان انگیز بود. آنها با پرداخت 350 دلار در ماه، یک آپارتمان 4 خوابه با دو سرویس مشرف به دریاچه، کوه و جنگل اجاره کردند. آب و برق ماهانه آنها 100 دلار و پر کردن باک اسکوتر فقط 3 دلار در هفته هزینه داشت. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید