اخباراخبار جهان

زن جوان پس از شنا در آب آلوده بینایی یک چشم را از دست داد

شرین-فی گریفین، 38 ساله، پس از شنا و آلوده شدن به انگل گوشت خوار، به عفونت چشم دچار شد و پس از ده هفته مصرف داروی اشتباه بینایی یک چشم خود را از دست داد. 

گریفین، اهل کریفورد، کنت، گفت 9 نوامبر با درد شدید از خواب بیدار شد، اما نمی توانست با چشم چپ خود ببیند. او معتقد است که در 19 آگوست سال گذشته پس از شنا در یک استخر محلی به عفونت کراتیت آکانتاموبا مبتلا شد. 

شرین پس از شنا، دچار علائم اولیه سنگینی پلک و درد و خارش شده و برای درمان بدون نسخه، نزد پزشک عمومی خود رفت. پزشک برای او یک دوره یک هفته ای آنتی بیوتیک تجویز کرد که هیچ نتیجه ای نداشت. پزشک عمومی او به او توصیه کرد به یک چشم ‌پزشک مراجعه کند و او را در 1 سپتامبر به بیمارستان ملکه مری در سیدکاپ ارجاع داد. در آنجا تشخیص داده شد که او مبتلا به عفونت چشمی هرپس سیمپلکس است و به او استروئید و قطره چشمی ضد باکتری داده شد. اما به جای بهبود، علائم او بدتر شد.

شرین گفت: من هرگز در زندگی‌ام حتی تبخال نداشتم، بنابراین برایم عجیب بود. چشم‌ پزشک مرا با قطره‌ های آنتی ‌بیوتیک و استروئید مرخص کرد. در حالی که به او گفتم آنتی‌ بیوتیک‌ خوراکی تاثیری نداشت. 

به شیرین گفته شد ظرف یک هفته وقت ملاقات بعدی را دریافت می کند، اما این اتفاق نیفتاد. در هفته‌ های بعد، شرین چندین بار با بیمارستان تماس گرفت اما نتیجه نداد. وی می گوید: بعد از 10 هفته درد کشیدن و چهار بار در روز استروئید مصرف کردن با درد بسیار شدید از خواب بیدار شدم و متوجه شدم از چشم چپ کاملا نابینا هستم.  

شرین بلافاصله به بیمارستان رفت ولی متاسفانه تقریبا قرنیه چشم شرین توسط انگل خورده شده بود. 

کراتیت آکانتاموبا توسط یک ارگانیسم تک سلولی ایجاد می شود که وارد چشم شده و از طریق قرنیه تغذیه می کند. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید