اخباراخبار جهان

زندگی تامی به دلیل سر خوردن روی یخ در شب کریسمس، کاملا تغییر کرد

تامی به دلیل لیز خوردن روی یخ در شب کریسمس، نمی توانست غذا بخورد، صحبت کند یا راه برود.

این اتفاق در یک شب کاری برای تامی رخ داد.

پس از آن اتفاق میشل کلی همسر تامی، مجبور شد تمام وقت از شریک زندگی اش مراقبت کند، زیرا این حادثه باعث شده بود ضربه مغزی شدیدی به او وارد شود؛ که حتی باعث شد سه ماه به کما برود. تامی به دلیل عواقب این حادثه دو سال و نیم تمام در بیمارستان تحت نظر بود.

در ابتدا تامی مجبور بود از ویلچر استفاده کند و قادر به خوردن، صحبت کردن یا مراقبت از خود نبود. اما با کمک اقدامات درمانی و توانبخشی فراوان، دوباره راه رفتن را یاد گرفت.

او هنوز هم با اثرات ماندگار این آسیب مغزی، از جمله مشکلات زبانی و خستگی دست و پنجه نرم می کند. همسر میشل تمام وقت خود را وقف مراقبت از تامی کرد. او در این مدت با وجود مشغله فراوان، همواره سعی می کرد به خانواده هایی که درگیر مشکلات مشابه هستند کمک کند.

اما فداکاری های میشل بی پاسخ نماند، چرا که او به خاطر مراقبت از تامی، جایزه ملی دریافت کرده است. این جایزه از سوی موسسه خیریه Headway Sefton به او اعطا شد. لوک گریگز مدیر اجرایی این موسسه در هنگام اعطای این جایزه به میشل، گفت: «شما نمی توانید تحت تأثیر سخاوت میشل قرار نگیرید. عزم فداکارانه او برای کمک به تامی در جهت پیدا کردن مسیر زندگی اش پس از آسیب شدید مغزی که متحمل شده بود، باورنکردنی است.

میشل علاوه بر حمایت از تامی، همیشه برای کمک به دیگران پیش قدم بوده است. میشل حقیقتا برای همه ما الهام بخش است. ما بسیار خوشحالیم که این جایزه را به او تقدیم می کنیم و بدین صورت بابت تمام کارهایی که میشل برای تامی و همه ما انجام داد، از او سپاسگزاریم».

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید