مقالاتمقالات اجتماعی

زنان و کودکان قربانی خشونت خانگی در کانادا

اکتبر، ماه ملی آگاهی از خشونت خانگی است. 

آمار مربوط به خشونت خانگی در کانادا نگران کننده است. در سال 2021 تعداد  127082 نفر قربانی خشونت خانگی توسط همسر، والدین، فرزندان، خواهران و برادران و بستگان بودند. این یعنی 336 قربانی در ازای هر 100 هزار نفر. زنان و دختران دو سوم (69 درصد) قربانیان را تشکیل می دادند. 

در موردی که شب 23 اکتبر در سو سنت ماری انتاریو رخ داد، پنج نفر (سه کودک، یک فرد بزرگسال و مهاجم مسلح) کشته و یک نفر مجروح شد. پلیس با دریافت گزارش مبنی بر ورود غیرقانونی به یک خانه، حوالی 10:20 دقیقه شب با مراجعه به محل، جسد یک فرد 41 ساله که با گلوله از پا در آمده بود را مشاهده کردند. دقایقی بعد پلیس تماسی در مورد حضور فرد مسلح در خانه ای در فاصله سه کیلومتری دریافت کرد. ماموران در آنجا، اجساد کودکان 6، 7 و 12 ساله و یک فرد 45 ساله مجروح را یافتند. مهاجم 44 ساله نیز پس از به قتل رساندن کودکان خودکشی کرده بود.

در یک جنایت خانوادگی دیگر که 13 اکتبر در نیو وستمینستر – بریتیش کلمبیا رخ داد، زنی به نام کولوانت کائور، توسط همسرش بالویر سینگ 57 ساله با ضربات چاقو به قتل رسید. کائور قبل از مرگ از مشروبخواری همسرش گله کرده بود. طبق اسناد دادگاه سینگ دارای محکومیت قبلی به اتهام تهدید و نقض حکم منع تماس با کائور است.

قتل یک زن به دلیل جنسیت – یک مشکل جدی در کانادا می باشد. طبق گزارشات رسمی زن کشی در سال 2022 نسبت به سطوح قبل از همه گیری 27 درصد افزایش یافت. 

خشونت خانگی برای اعمال قدرت و کنترل است. آزار و اذیت ممکن است جسمی، عاطفی، کلامی یا جنسی باشد و برای افراد از هر نژاد، جنسیت، گرایش جنسی یا مذهبی اتفاق بیفتد. اگر خشونت خانگی را تجربه می کنید، درک این موضوع ضروری است که شما به خاطر رفتار همسر یا پدر و برادرتان مقصر نیستید. خشونت خانگی یک انتخاب از سوی فرد آزارگر است، اما برخی از عوامل زمینه‌ ای ممکن است در تمایل فرد به آزار نقش داشته باشند، از جمله:

  • تجربه خشونت خانگی یا ترومای دوران کودکی
  • داشتن سیستم های اعتقادی خاص 

تازه واردان به کشور با موانع بیشتری از جمله زبان، فرهنگ و امنیت اقتصادی روبرو هستند. ترس از آوارگی در کنار وابستگی مالی کامل به همسر آزارگر، زنان را از درخواست کمک باز می دارد. 

نزدیکان، همکاران و اطرافیان زنان و کودکان قربانی خشونت خانگی می توانند نقش اساسی در کمک و نجات ایشان ایفا کنند. اگر چیزی دیده اید، حرفی شنیده اید و یا احساس می کنید دوست، فامیل یا همکار شما قربانی چنین جنایتی است، دست کمک به سوی فرد دراز کنید تا بداند حامی و پشت و پناه دارد. 

او می‌گوید: «آدم امن آن شخص باشید، مایل باشید منابع را جستج

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید