اخباراخبار جهان

زنان ایرانی الهام بخش نازنین بنیادی برای بازی در نقش براوین مجموعه ارباب حلقه ها

به نقل از: thewrap•com:  

نازنین بنیادی بازیگر مجموعه «ارباب حلقه ها: حلقه‌های قدرت» در هنگام شرکت در اجلاس زنان قدرتمند 2022 (TheWrap’s Power Women Summit 2022) در یک میزگرد تخصصی، سعی کرد صدای زنان ایرانی باشد، این بازیگر، نقش براوین را در مجموعه «ارباب حلقه ها: حلقه‌های قدرت» بازی می کند؛ او در کنار هنرمندان مشهوری چون استفانی هسو و جسیکا هنویک در گفتگوی این پنل شرکت کرد.

زمانی که از بنیادی در مورد انسانیت و رهبری شخصیت او در خاورمیانه سوال شد، یکی از صحنه های تست بازیگری خود در قسمت پنجم مجموعه «ارباب حلقه ها: حلقه‌های قدرت» را به فعالیت خود در زمینه حقوق بشر گره زد.

نازنین بنیادی در حالی که توسط حضار تشویق می شد، شروع به صحبت کرد و گفت: «او (شخصیت براوین) برای مردمش سخنرانی می‌ کند، از این نظر ما کاملا شبیه هم بودیم؛ زیرا من نیز 14 سال است در نقش فعال حقوق بشر برای سرزمینم ایران تلاش می کنم. براوین در آن صحنه از گفته‌های ساوت لندر که گفته بود: بیایید با هم متحد شویم، می‌توانیم شر را شکست دهیم، الهام می گیرد. با وجود اینکه این صحنه مربوط به سه سال پیش است و بسیار قبل تر از اتفاقی است که اکنون در ایران رخ داده است، به یاد دارم که در آن لحظه تمام زنان ایرانی که برای احقاق حقوق شان تلاش کرده بودند و داستان های زندگی همه آنها الهام بخش من بوده است.

پیش چشمانم حاضر شدند و به من قوت قلب دادند. خوب به یاد دارم این صحنه یک تست بود و با خود فکر کردم که اگر این نقش را بگیرم، تنها به خاطر وجود آنهاست که همواره الهام بخش من بوده اند».

بنیادی در آثار خود شخصیت های متفاوتی را به تصویر کشیده است. او در این فیلم نقش مادر یک پسر نوجوان را ایفا می کند و در جایی دیگر وارد یک رابطه عاشقانه ممنوعه با یک پری می شود و در نهایت سعی می کند گروهی را برای نجات دادن جامعه از شر بدی ها گردهم بیاورد. نقش های بنیادی نشان می دهند که تاریخچه و فرهنگ ایرانی همواره الهام بخش او در آثارش بوده اند.

بنیادی در ادامه گفت: «من مردمم را به سمت پیروزی و آزادی هدایت می‌کنم، احساس می کنم اکنون فرصت این کار فرا رسیده است؛ آنها باید به پا خیزند، آنها چاره‌ای جز این ندارند. آنها باید با مرگ مقابله کنند تا نسل های بعد در آزادی زندگی کنند. اینها بخشی از دیالوگ من هستند که در جولای گذشته در کامیک کان به زبان آوردم. آن زمان این نقش را به مردم شجاع ایران تقدیم کردم». 

بنیادی در ادامه با اشاره به فوت مهسا امینی 22 ساله در سپتامبر سال جاری، گفت و گو را به بحران امروز ایران کشید: «آن زمانی که این دیالوگ ها را می گفتم، هرگز فکر نمی کردم که دو ماه بعد دختر بی گناهی به نام مهسا امینی در ایران به قتل می‌رسد و من بیرون ساختمان فدرال در لس ‌آنجلس می‌ایستم و برای 20 هزار نفر معترض ایرانی صحبت می‌کنم. این در حالی است که من این سخنان را چند ماه قبل به زبان آورده بودم. گویی دوباره این نقش را بازی می کردم، اما این بار مخاطب سخنان من نه مردمی خیالی، بلکه مردم ایران بودند».

بنیادی در پاسخ به سوالی درباره اینکه چطور توانسته جنبه شرور شخصیت براوین را بازی کند، در حالی که با توجه به صحبت هایش این گمان می رود که این شخصیت به اجداد او نسبت داده شود، گفت: «به نظر من هیچ نشانه‌ای از شرور بودن شخصیت براوین وجود ندارد. من کلیشه تنها بازیگر خاورمیانه ‌ای سریال را در قالب یک شخصیت شرور، هرگز نمی خواستم. به نظر من این حرف کم لطفی در حق شخصیت براوین است؛ زیرا او با عشق به پسرش، آروندیر و مردمش نشان داد که عشق تنها راهنمای او در زندگی است».

بنیادی سپس در مورد فعالیت های خود در زمینه حقوق بشر صحبت کرد: «من همیشه در کارهای انسان دوستانه ای که انجام می دهم به یک اصل معتقدم، به نظر من دو راه برای تغییر جهان وجود دارد: عشق به محرومان و نفرت از ظالمان. به نظر من عشق به محرومان بسیار موثرتر و تاثیرگذارتر است، زیرا فرد در این راه کمتر احساس خستگی می کند. اما نفرت از ظالمان باعث می شود که فرد خیلی زود دلزده شده و احساس شکست بکند».

اجلاس زنان قدرتمند (PWS) بزرگترین گردهمایی سالانه تاثیرگذارترین زنان فعال در حوزه های سرگرمی، رسانه و فن آوری است. هدف این رویداد، الهام بخشیدن به زنان و توانمندسازی آنها در زندگی حرفه ای و شخصی‌شان است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید