اخباراخبار کانادا

زبان و رازهای سلامتی پشت آن

به گزارش ایران جوان و به نقل از dailymail زبان یکی از اعضای مهم بدن ما است که حقایق جالبی را در مورد سلامتی ما افشا می کند. این در حالی است که خیلی ها در این زمینه هیچ گونه اطلاعاتی ندارند.

به همین دلیل دکتر سیوبهاون دشاور سعی کرده برای آگاهی بخشی در این زمینه، ویدئویی را در یوتیوب منتشر کند؛ او در این ویدئو پرده از رازهای جالبی برداشته است.

دکتر سیوبهان متخصص روماتولوژی است، او علاوه بر شغل تخصصی خود به یک ستاره در شبکه های اجتماعی تبدیل شده است.

و توانسته با انتشار ویدئوهای مفید در زمینه سلامتی بیش از 918 هزار مشترک در یوتیوب کسب کند. بیایید نگاهی به نکاتی بیندازیم که او در آخرین ویدئوی خود به آنها اشاره کرده است.

در ادامه گزارش dailymail آمده است:

به گفته دکتر سیوبهان، اندازه و رنگ زبان چیزهای زیادی در مورد بدن به ما می گوید؛ زبان یک فرد سالم باید صورتی بوده و دارای برجستگی های کوچکی معروف به پاپیلا باشد اما اگر رنگ زبان تیره یا سطح آن صاف باشد، به احتمال زیاد مشکلی وجود دارد.

به گفته او حتی شکل و اندازه زبان نیز مهم است. اگر فرد در طول زمان متوجه تغییر شکل یا اندازه زبان خود شود، باید بیشتر پیگیر وضعیت سلامتی خود باشد؛ به عنوان مثال بزرگ شدن ناگهانی زبان نشانه یک واکنش آلرژیک یا عفونت است.

اما اگر زبان فرد به آرامی در طول زمان بزرگ شود و همچنان به رشد خود ادامه دهد، احتمالا فرد به کم کاری تیروئید مبتلا شده است، آکرومگالی که در اثر تولید بیش از حد هورمون رشد به وجود می آید، نیز چنین بلایی بر سر زبان می آورد.

یکی دیگر از نکات مهمی که دکتر سیوبهان به آن اشاره کرد، وجود یک پوشش سفید و نازک روی زبان است که هر چند وجود آن طبیعی است، اما باید در هنگام مسواک زدن از بین برود؛ در غیر این صورت مشکلی وجود دارد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید