علم و دانش

زاکربرگ می ‌گوید با متاورس می توان با مردگان صحبت کرد

مارک زاکربرگ، رئیس متا، ادعا می کند پلتفرم متاورس این شرکت می تواند به مردم کمک کند با نسخه های مجازی عزیزان متوفی خود ارتباط برقرار کنند. مدتی قبل از قول زاکربرگ اعلام شد که متا برای اسکن چهره کاربران به منظور ساخت مدل های مجازی سه بعدی از فناوری جدید استفاده می کند. 

زاکربرگ در حالی که بر پیچیدگی ایده گفتگو با درگذشتگان اذعان کرد، گفت: باید برای ایده ایجاد نسخه مجازی یک فرد متوفی با استفاده از واقعیت مجازی و هوش مصنوعی تعادلی وجود داشته باشد. وی افزود: اگر کسی عزیزی را از دست داده و غمگین است، ممکن است راه‌ هایی باشد که بتواند با آن‌ ها تعامل کند یا خاطرات خاصی را زنده کند. وی در عین حال این را نیز تایید کرد که چنین فناوری می‌ تواند زیانبار شود.

شرکت متا، همچنین در نشست توسعه ‌دهندگان، از نسخه بعدی هدست واقعیت مجازی خود (Quest3) به قیمت 499 دلار رونمایی کرد که از 10 اکتبر امکان ارسال آن وجود دارد.  

زاکربرگ گفت متا بر ساختن آینده ارتباط انسانی متمرکز شده است که در آن، افراد با نسخه‌ های هولوگرام دوستان یا همکاران شان تعامل می ‌کنند. به ‌زودی امر فیزیکی و دیجیتالی در چیزی که آن را متاورس می ‌نامیم، با هم ترکیب می‌ شود. ‌

متاورس (Metaveerse)  چیست؟ متاورس از محیط های مجازی سه بعدی آنلاین غیر متمرکز و پایدار تشکیل می شود. این دنیای مجازی از طریق هدست های واقعیت مجزی (VR)، عینک های واقعیت افزوده، گوشی های هوشمند، رایانه های شخصی و کنسول های بازی قابل دسترسی هستند. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید