اخباراخبار جهان

ریشی سوناک اولین نخست وزیر بریتانیا که از پادشاه این کشور ثروتمند تر است

ریشی سوناک یکی از ثروتمندترین نخست وزیران انگلیس است که ثروت خانوادگی او به همراه همسرش، بسیار بیشتر از ثروت خاندان سلطنتی انگلیس است.

همسر او دختر مدیر عامل شرکت نرم افزاری چند میلیارد دلاری هندیInfosys  است. او صاحب بخشی از سهام این شرکت است و بر همین اساس تخمین زده می شود که ثروت او صدها میلیون دلار یا حتی شاید بیش از یک میلیارد دلار باشد.

 هنوز مشخص نیست که ارزش ثروت این زوج دقیقا چقدر است. اما اخیرا ساندی تایمز اعلام کرد که ارزش ثروت این زوج بیش 1.2 میلیارد دلار آمریکا است.

این در حالی است که ریشی سوناک هنوز هم به کار خود به عنوان یک بانکدار سرمایه گذار ادامه می دهد و همین امر باعث شده که روز به روز ثروت او افزایش یابد.

اما رقم ثروت سوناک و همسرش هر مقدار که باشد، مهم این است که او روز سه شنبه در هنگام ملاقات با پادشاه چارلز برای تنفیذ حکم نخست وزیری، اولین رهبر سیاسی این کشور به شمار می‌آید که ثروت او و همسرش از ثروت پادشاه و ملکه انگلستان بیشتر است.

سوناک اعلام کرد که این موضوع برای او هیچ اهمیتی ندارد و پس از ملاقات با شاه چارلز گفت: « من فقط به دنبال همدلی هستم تا دوشادوش هم برای مقابله با مشکلاتی که جامعه امروز بریتانیا با آن مواجه است، آماده شویم».

او اعلام کرد که ارزش ها مهم هستند، آنچه من میپوشم ربطی به کاری که باید انجام بدهم ندارد. 

با این اوصاف سوناک نیز در لیست ثروتمندترین رهبران جهان قرار گرفته است. ولادیمیر پوتین، کیم جونگ اون، بونگبونگ مارکوس و علی بونگو در حال حاضر جزء این لیست هستند. با این تفاوت که آنها به احتمال زیاد از قدرت برای رسیدن به ثروت استفاده کرده اند، این در حالی است که سوناک قبل از رسیدن به قدرت ثروتمند بوده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید