فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

ریانا با ثروت یک و نیم میلیارد دلاری، جوان ترین میلیاردر خودساخته آمریکا

جوان ترین زن میلیاردر خودساخته در ایالات متحده در منهتن یا هالیوود بزرگ نشده و ثروتش را به ارث نبرده است. بلکه ریانا ثروت  خود را از موسیقی و کارآفرینی به دست آورده است. 

خواننده 34 ساله و مدیر اجرایی Fenty Beauty برای سومین بار متوالی در فهرست سالانه فوربس از ثروتمندترین زنان خودساخته آمریکا قرار گرفت. او که امسال رتبه 21 را به خود اختصاص داده، تنها میلیاردر زیر 40 سال لیست است. ثروت 1.4 میلیارد دلاری ریانا به لطف حرفه موسیقی و سه شرکت خرده فروشی او، یعنی Fenty Beauty، Fenty Skin و Savage X Fenty حاصل شده است. 

در مارچ گذشته، بلومبرگ گزارش داد که برند لباس زیر زنانه Savage X Fenty به طور بالقوه می تواند 3 میلیارد دلار ارزش داشته باشد. ریانا مالک 30 درصد از سهام شرکت است. او همچنین مالک نیمی از سهام Fenty Beauty است که در سال 2020، حدود 550 میلیون دلار درآمد داشت. 

برنده 9 بار جایزه گرمی، در سال 2012 یک صندوق خیریه به نام بنیاد کلارا لیونل را راه اندازی کرد. یکی از اولین ابتکارات آن، که یک سال پس از آغاز به کار این بنیاد راه اندازی شد، جمع آوری 60 میلیون دلار برای زنان و کودکان مبتلا به HIV/AIDS از درآمد فروش خط رژ لب این خواننده با برند MAC Cosmetics است.  

جوان ترین میلیاردر بعدی در فهرست فوربس، کیم کارداشیان 41 ساله است که دارایی خالص 1.8 میلیارد دلاری دارد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید