اخباراخبار کانادا

رکود بازار املاک و مستغلات در کانادا باعث زیان میلیاردها دلاری خانوارهای کانادایی شده است.

بازار املاک و مستغلات در کانادا به طور ناگهانی و به طرز چشمگیری با رکود مواجه شده است. نرخ خرید و فروش در این بازار در حال حاضر نسبت به سال گذشته 24% کاهش یافته است. میانگین قیمت یک خانه در کانادا از ماه فوریه تا کنون 179047 دلار کاهش یافته است. 

آیا این وضعیت نشان دهنده تغییرات چشمگیری است؟

به عقیده کالین سیزینسکی استراتژیست ارشد بازار، این وضعیت به معنای خالی شدن بخشی از باد یک بادکنک است. با وجود اینکه این شرایط برای خیلی ها خوشایند نیست، اما قیمت ها در کوتاه مدت باید به ثبات برسند و این تنها راه ممکن است.

رکود در بازار همیشه فرصتی مناسب برای کسانی است که قصد دارند وارد آن شوند. اما حتی با وجود کاهش 20% نرخ مسکن، میانگین قیمت خانه ها به اوایل سال 2021 رسیده است.

در واقع چیزی که در این میان تغییر کرده، ثروت خانواده ها است، که آب رفته است. 

کاهش میلیاردها دلاری دارایی های خالص خانوارها:

شاید از نگاه کسانی که قصد ندارد خانه خود را به فروش برسانند، این موضوع زیاد مهم نباشد. اما واقعیت این است که ثروت بسیاری از خانواده های کانادایی به قیمت خانه آنها وابسته است. 

براساس آمارها ثروت خالص خانواده های کانادایی که به عنوان ارزش تمام شده دارایی ها منهای بدهی های آنها تعریف می شود، در ماه های آوریل، می و ژوئن 990.1 میلیارد دلار کاهش یافته است.

بخش دیگری که در کاهش ثروت خالص کانادایی ها نقش داشته، رکود بازارهای سهام در سه ماهه دوم امسال است.

کاهش ارزش املاک اثر ناخوشایندی بر بازار می گذارد، زیرا به طور غیر مستقیم بر سایر بخش های بازار تاثیر منفی می گذارد حتی کاهش فعالیت ها در بخش مسکن، بر رشد اقتصاد و رشد بازار اشتغال نیز تاثیر منفی دارد. 

چشم انداز افزایش نرخ بهره و تورم در کانادا، باعث کسادتر شدن بازارهای املاک و سهام خواهد شد و این بدان معنی است که ثروت خانوارهای کانادایی بیش از این آب خواهد رفت. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید