اخباراخبار کانادا

رکود اقتصادی جدیدترین دستاورد بانک مرکزی کانادا

به گفته تحلیلگران با وجود افزایش نگرانی ها در مورد تشدید رکود در کانادا، بانک مرکزی کانادا احتمالا هفته آینده قصد دارد مجددا نرخ بهره را افزایش دهد. دلیل این اقدام، عدم کاهش نرخ پایه تورم، با وجود اجرای سیاست های انقباضی سختگیرانه اعلام شده است. 

بازارهای پولی بر این باورند که بانک مرکزی کانادا در نشست 26 اکتبر 75 صدم درصد نرخ بهره را افزایش خواهد داد. در این صورت نرخ بهره به 4 درصد خواهد رسید که بالاترین رقم در طی 14 سال اخیر است. 

سرعت چشمگیر اجرای سیاست های انقباضی، باعث شده که مصرف کنندگان و کسب و کارها بیش از پیش مطمئن شوند که اقتصاد کانادا در 12 ماه آینده وارد رکود خواهد شد. 

به گفته تحلیلگران، ممکن است این همان هدفی باشد که بانک مرکزی کانادا به دنبال تحقق آن است. 

درک هولت رئیس اقتصاد بازار سرمایه در اسکوشیا بانک گفت: «آنها هرگز به صراحت نخواهند گفت که به دنبال ایجاد رکود هستند، اما من فکر می کنم این چیزی است که آنها در پس ذهن خود به آن فکر می کنند. زیرا به این اعتقاد دارند که این شر ضروری، تنها راهکار مبارزه با تورم است».

کاهش رشد اقتصادی در دو فصل متوالی در علم اقتصاد به رکود تعبیر می شود.

کریستیا فریلند وزیر دارایی کانادا اخیرا در مورد افزایش نرخ بیکاری و کاهش روند رشد اقتصادی هشدار داد اما حاضر نشد درباره احتمال وقوع رکود اقتصادی اظهارنظر کند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید