اخباراخبار جهان

رکود اقتصادی؟! کارفرمایان کانادایی ناامید از یافتن نیروی کار!

این روزها صحبت از رکود اقتصادی است، اما کارفرمایان در به در به دنبال یافتن نیروی کار هستند و این پیش بینی های اقتصاددانان مبنی بر افزایش بی کاری به دلیل افزایش نرخ بهره را، تغییر می دهد.

کانادا در ماه ژانویه 150 هزار فرصت شغلی جدید – اکثرا بصورت تمام وقت و در بخش خصوصی – ایجاد کرد. در حالی که پیش بینی ها حاکی از ایجاد شدن 15 هزار فرصت شغلی بود.

افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی کانادا به شدت بازار مسکن را تحت تاثیر قرار داده، اما هنوز تقاضای زیادی برای نیروی کار وجود دارد و مهاجران جدید با مجوز کار سریعا پست های خالی را پر می‌ کنند.

همه اینها به وضعیت عجیبی منجر شده که در آن کشور با یک دوره چالش برانگیز از رکود یا رشد منفی و در مقابل رشد بازار کار روبرو است.

پدرو آنتونز، اقتصاددان ارشد، می گوید: بانک مرکزی باید وضعیت اشتغال را به عنوان یک سیگنال مثبت در نظر بگیرد و نه دلیلی برای افزایش بیشتر نرخ بهره. کارفرمایان همچنان برای یافتن نیروی کار تلاش می کنند.

سیمون گودرو، اقتصاددان ارشد فدراسیون تجارت مستقل کانادا نیز تاکید کرد تا پایان سال گذشته 665 هزار پست خالی در بخش خصوصی وجود داشت و ما مدام تاکید کرده ایم که مشاغل نیازمند افراد بیشتر است.

طبق گزارش اخیر Indeed Hiring Lab، آگهی ‌های استخدام در سال گذشته برای مشاغل فنی و اداری کاهش یافته و در مقابل تقاضا برای کارکنان مراقبت های بهداشتی، آموزشی، خدماتی و خرده فروشی افزایش یافته است.

دولت با افزایش مهاجرت و صدور مجوزهای کار بیشتر برای غیرکانادایی ها به کمبود نیروی کار پاسخ داده است. طبق گزارش اداره آمار کانادا، اشتغال در میان افرادی که متولد کانادا نمی باشند، سریعتر افزایش یافته است. اکثر این افراد مقیم غیردائم با مجوز کار یا تحصیل در کانادا می باشند.

با این حال، به گفته دیوید مک دونالد، اقتصاددان مرکز سیاست های جایگزین، وضعیت همه مشاغل مثبت و امیدوارکننده نیست. برای مثال رکود در بخش ساخت و ساز مسکن، سبب از دست رفتن فرصت های شغلی بسیار شده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید