اخباراخبار کانادا

روی آوردن بی سابقه کانادایی ها به کارت های اعتباری و انباشته شدن بدهی ها

کانادا- همانطور که می دانیم تورم باعث افزایش قیمت کالاهای ضروری شده و مصرف کنندگان را وادار کرده برای کاهش فشار مالی فوری، خریدهای کوچک و بزرگ را با کارت های اعتبار انجام بدهند. اما طبق گزارش  Equifax Canada  این رویکرد کانادایی ها را بدهکارتر می کند. در سه ماهه اخیر، بدهی روی کارت های اعتباری با 6.4 درصد افزایش به بالاترین سطح از سه ماهه پایانی سال 2019 به اینسو رسیده است. 

ربکا اوکس از Equifax کانادا می گوید: کل بدهی مصرف کنندگان و به عبارتی بدهی های غیر وام مسکن نیز در حال افزایش است. اما این بدهی انباشته خارج از بازار مسکن است که باعث دردسر می شود. هرچند افزایش بدهی نزد همه گروه های سنی مشاهده می شود، اما مانده یا بالانس اعتباری مصرف کنندگانی که امتیاز اعتباری یا credit score کمتر از 620 دارند، از سه ماهه دوم سال 2021 به میزان 16.2 درصد افزایش یافته است. 

این یافته ها منعکس کننده داده های جون 2022 اداره آمار کانادا می باشد که حاکی از افزایش 1.6 درصدی بدهی کارت اعتباری نزد بانک های رسمی در مقایسه با ماه قبل از آن است.  پنجمین افزایش متوالی ماهانه نشان داد کانادایی ‌ها برای مدیریت مخارج زندگی، بطور فزاینده ای به کارت‌ های اعتباری متوسل می شوند. علیرغم افزایش مخارج زندگی، دستمزدها ثابت مانده اند و مردم چاره ای جز استفاده از کارت های اعتباری ندارند.  

کری تیلور، کارشناس امور مالی مستقر در ونکوور، می گوید رفتارهای مالی سالمی که در طول همه گیری مشاهده شد – از جمله صرفه جویی در هزینه ها و تسویه منظم بدهی – با افزایش نرخ تورم و نرخ بهره توسط بانک مرکزی کانادا در سال جاری، کنار گذاشته شده اند. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید