اخباراخبار کانادا

رویای صاحبخانه شدن برای بیش از نیمی از مردم انتاریو هرگز محقق نخواهد شد

انتاریو- نتایج نظرسنجی اخیر که توسط بزرگترین کارگزاری مستقل املاک و مستغلات یعنی Right at Home Realty صورت گرفت، نشان می دهد که بیش از 57 درصد از ساکنان استان بر این باورند که هرگز قادر به خرید خانه در شهر محل زندگی شان نخواهند بود. 

درصد این افراد در کلانشهر تورنتو به مراتب بالاتر بود. این نظرسنجی نشان داد که 61 درصد از پاسخ دهندگان در GTA و 74 درصد از پاسخ دهندگان در تورنتو، دست خود را از بازار مسکن کوتاه می بینند. جهت یادآوری اینکه میانگین قیمت مسکن در تورنتو در اپریل سال جاری از 1 میلیون و 350 هزار دلار فراتر رفت. 

در نظرسنجی 10 تا 12 ماه مه که با شرکت 813 بزرگسال انتاریویی انجام شد، 61 درصد از پاسخ دهندگان گفتند افزایش نرخ وام مسکن تاثیر بر تصمیم آنها برای خرید نخواهد داشت. در صورتی که این نظرسنجی سه هفته قبل از اینکه بانک مرکزی کانادا نرخ بهره پایه را با نیم درصد افزایش به 1.5 درصد برساند، انجام شد. مسلما با ادامه روند افزایش نرخ بهره، شرکت کنندگان در نظرسنجی تغییر عقیده داده یا خواهند داد. واضح است که با افزایش نرخ وام، قدرت خرید کاهش یافته و اقساط ماهانه وام مسکن افزایش می یابد این می تواند بسیاری از متقاضیان خرید خانه را از تصمیم خود منصرف کند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید