اخباراخبار کانادا

رونق بازار غیرقانونی ماری جوانا علیرغم گذشت چند سال از قانونی شدن! 

 

با وجود گذشت بیش از 5 سال از قانونی شدن عرضه و مصرف تفننی ماری جوانا در کانادا، بازار غیرقانونی این ماده مخدر همچنان پر رونق است.  کارشناسان کمبود تنوع محصول در بازار قانونی و بالا بودن قیمت آن را از عوامل اصلی می دانند. 

یافته‌ های مورد اشاره بر اساس داده ‌های ماری جوانا است که از وب ‌سایت ‌های 624 فروشگاه قانونی ماری جوانا و 57 فروشنده آنلاین غیرقانونی – بین ماه‌ های می تا جون 2023 جمع‌ آوری شده است. داده های فروشگاه های دولتی در این گزارش لحاظ نشده است. 

فروشگاه‌های غیرقانونی در مقایسه با خرده فروشی های مجاز معمولا محصولات متنوع تری را عرضه می کنند. ضمن اینکه محدودیتی برای حجم قابل خرید وجود ندارد. در حالی که شما می توانید یک کیلوگرم را از فروشگاه های غیرقانونی خریداری کنید، مقدار آن در سایت های مجاز به 30 گرم محدود شده است. 

قابل توجه ترین مورد، تفاوت قیمت در مراکز غیرقانونی و قانونی است. قیمت گذاری همچنان بزرگترین مانع برای رشد بازار قانونی است. میانگین قیمت در بازار سیاه 6.24 دلار در هر گرم و سایت های مجاز نزدیک به 7.96 دلار در هر گرم می باشد. بیشترین تفاوت قیمت در بسته 3.5 گرمی (1/8 اونس) است، جایی که قیمت‌ های بازار سیاه معمولا 67.8 درصد میانگین قیمت ‌های قانونی است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید