مقالاتمقالات اجتماعی

روش های حمل بار اضافی به صورت رایگان در پرواز

به گزارش ایران جوان و به نقل از Express معمولا خطوط هوایی سیاست های سختگیرانه ای برای حمل بار دارند. اما یک مهماندار قصد دارد در اینجا به ما نشان دهد که چگونه می توان یک چمدان اضافی را بدون پرداخت هزینه مازاد با خود حمل کرد. پس اگر شما نیز در هنگام سفرهای هوایی با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می کنید، توصیه می کنیم پای صحبت های این مهماندار باتجربه بنشینید. 

میگل مونوز چند سالی است که مهماندار هواپیماست. به گفته او مسافران می توانند با استفاده از یک کیسه خرید معاف از حقوق گمرکی، بدون پرداخت هزینه اضافی، بار بیشتری را با خود حمل کنند. مهمانداران هواپیما خوب می دانند که ساک های معاف از حقوق گمرکی، چمدان دستی به حساب نمی آیند. به همین دلیل اگر مسافران بار اضافی دارند که در چمدان آنها جا نمی شود، می توانند با کمک یک ساک معاف از حقوق گمرکی، این ممنوعیت را دور بزنند. 

میگل می گوید: «کافی است یک ساک معاف از حقوق گمرکی تهیه کنید و تمام بارهای اضافی خود را در آن قرار دهید. شاید در ابتدا تصور کنید که این ساک ظرفیت محدودی دارد، اما حداقل با این روش می توانید یک کیف اضافی با خود به کابین هواپیما بیاورید.

خود من هم وقتی می خواهم به سفر بروم از این ترفند استفاده می کنم. همیشه وقتی در حین کار داخل هواپیما افرادی را می بینم که با یک ساک معاف از حقوق گمرکی سوار هواپیما می شوند، به این نتیجه می رسم که افراد زیادی با این ترفند آشنایی دارند.

با وجود اینکه سیاست های حمل بار بسته به ایرلاین متفاوت است، اما معمولا مسافران باید برای آوردن چمدان اضافی به هواپیما، هزینه بپردازند. به همین دلیل معمولا مسافران فقط می توانند یک کیف کوچک را به همراه خود وارد کابین هواپیما کنند. این کیف باید آنقدر کوچک باشد که زیر صندلی فرد جا شود. 

اگر کیف دستی که فرد قصد دارد با خود به داخل کابین هواپیما ببرد، ابعاد بزرگتر یا وزن بیشتری داشته باشد، مسافر باید در گیت ورودی پرواز هزینه اضافی آن را پرداخت کند».

برای تهیه یک ساک معاف از حقوق گمرکی، کافی است در فرودگاه یک کالای کوچک که از حقوق گمرکی معاف است تهیه کنید. در این صورت فروشنده کالای مورد نظر را در داخل یک ساک آرم دار به شما تحویل می دهد و شما می توانید تا جایی که این ساک جا دارد، آن را با وسایل اضافی خود پر کنید.

اما تنها این نیست، در ادامه سه ترفند جالب دیگر را نیز به شما معرفی می کنیم که با کمک آنها می توانید بدون پرداخت هزینه اضافی، بار بیشتری را با خود به داخل کابین هواپیما ببرید.

ترفند بالش

در این روش مسافر سعی می کند لباس های خود را داخل یک روبالشی قرار دهد. در این صورت فرد می تواند این بالش را با خود به داخل هواپیما ببرد و در طی سفر از آن استفاده کند.

کارشناسان می گویند بسیاری از افراد با استفاده از این ترفند توانسته اند بدون پرداخت هزینه اضافی، قسمتی از بار خود را به داخل کابین هواپیما ببرند.

میگل نیز این ترفند را تایید می کند و می گوید: «من هم این ترفند را در تیک تاک دیده ام و به نظرم بسیار عالی است، چون مهمانداران هرگز به آن مشکوک نمی شوند». 

در ادامه گزارش Express آمده است:

لباس های سنگین تان را در حین سفر بپوشید

به گفته کارشناسان این یکی از بهترین و قدیمی ترین ترفندها برای دور زدن محدودیت های موجود در زمینه وزن بار است.

تنها کاری که مسافران باید انجام دهند این است که حجیم ترین و سنگین ترین لباس های خود مانند هودی، کت و کفش های سنگین و بزرگ خود را بپوشند. در این صورت علاوه بر اینکه فضای چمدان آنها بازتر می شود و بار بیشتری را می توانند بدون پرداخت هزینه اضافی با خود حمل کنند، در داخل هواپیما نیز از گزند سرما در امان خواهند بود.

حتی افراد می توانند لباس هایی با جیب های بزرگ به تن کنند و برخی از وسایل سنگین و کوچک خود را داخل جیب هایشان بریزند.

چند لایه لباس روی هم بپوشید

آخرین راه برای آزاد کردن فضای چمدان، پوشیدن چندین لایه لباس روی هم است. هیچ کس نمی داند که شما زیر کت تان چه لباس هایی پوشیده اند و کسی هم در این زمینه کنجکاوی نمی کند.

نگران نباشید، می توانید پس از سوار شدن به هواپیما بخشی از لباس های خود را دربیاورید، مهمانداران هواپیما در این صورت نمی توانند به شما تذکر بدهند. 

امیدواریم این ترفندها بتوانند در سفر بعدی به شما کمک کنند، سفر بخیر!

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید