مقالاتمقالات پزشکی

روشی جادویی برای درمان ریزش مو!

 

یک خانم جوان در سال 2019 قسمت اعظم موهای خود را از دست داد، اما با استفاده از یک روش جادویی توانست دوباره موهای بلند و پرپشتی داشته باشد. جالب اینجاست که این خانم این کار را بدون صرف هیچ هزینه ای انجام داده است. 

این خانم ادعا می کند در آن زمان تقریبا نصف موهای خود را از دست داده بود، اما با استفاده از این روش توانسته دوباره موهای بلند، پرپشت و زیبایی داشته باشد.

این خانم که سیرات ساینی نام دارد و در شبکه های اجتماعی با نام کاربری @seeratsaini فعالیت می کند.

معمولا به طور مرتب نکات و اسرار زیبایی خود را با دنبال کنندگانش به اشتراک می گذارد. او اخیرا اعتراف کرد که چند سال قبل بیشتر موهای خود را از دست داده بود، با این وجود توانسته به کمک یک ترفند مخفی هندی که ماساژ موی آیورودا نام دارد، ریزش موهای خود را متوقف کرده و باعث تحریک رشد مجدد موهایش شود».

سیرات ساینی در کلیپی که منتشر کرد در این باره گفت: «در سال 2019 تقریبا نیمی از موهایم را از دست دادم، اما خوشبختانه توانستم با استفاده از این تکنیک ها دوباره موهایم را بازگردانم. یکی از آنها روش ماساژ موی آیورودا است. آیورودا یک روش هندی باستانی است که درباره نقاط فشار خاصی صحبت می کند که در صورت فشار و ماساژ، باعث رشد مو می شوند.

اولین نقطه، 8 انگشت بالاتر از ابروهای شما است. این نقطه به مرکز بهبودی معنوی یوگی معروف است و ماساژ آن به رشد مو کمک زیادی می کند».

ساینی در ادامه توضیح داد که ماساژ این نقطه به کسانی که دچار کچلی سکه ای شده اند کمک زیادی می کند و برای درمان طاسی های نزدیک پیشانی نیز بسیار مفید است. 

ساینی در ادامه گفت: «نقطه دوم 12 انگشت بالاتر از ابروهای شماست. در آیورودا به این نقطه «نقطه جمجمه» می گویند که بالاترین نقطه در بدن انسان است. این نقطه از بدن به دلیل نیروی گرانش زمین، کمترین میزان جریان خون را دریافت می کند؛ به همین دلیل است که ریزش مو معمولا از این نقطه شروع می شود.

نقطه فشار نهایی، 4 انگشت بالاتر از پشت گردن قرار داد. اگر ساعات طولانی زیادی در طول روز پشت کامپیوتر می نشینید، ماساژ این نقطه برای شما حیاتی است. 

این نقطه نیز به اندازه کافی اکسیژن و مواد مغذی از جریان خون دریافت نمی کند، به همین دلیل فولیکول های مو در این نقطه، خیلی سریع از بین می روند».

کاربران واکنش مثبتی به صحبت های او نشان دادند. 

یکی از کاربران تیک تاک در واکنش به صحبت های ساینی گفت: «جالب اینجاست که دو نقطه اول دقیقا همان جایی هستند که ریزش موی من از آنجا شروع شده است». 

کاربر دیگری نیز گفت: «بعد از اینکه این پست را دیدم، ماساژ این نقاط را شروع کردم و اکنون با کمال تعجب شاهد روییدن دوباره موهای خودم هستم».

پس اگر شما هم ریزش مو دارید، بد نیست این ترفند را امتحان کنید!

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید