اخباراخبار کانادا

روزنامه‌نگاران تورنتو استار از جمله “صبا اعتزاز” به خاطر گزارشات شجاعانه تقدیر شدند

به نقل از The star : صبا اعتزاز جایزه تارا سینگ هایر و جوآنا چیو جایزه یادبود کتی گانون را دریافت کردند.

صبا اعتزاز روزنامه نگار تورنتو استار نسبت به جایزه آزادی مطبوعات که چهارشنبه شب به خاطر کارش از طرف تمام روزنامه نگاران زن کانادایی دریافت کرده، احساس متفاوتی دارد؛ این جایزه به خاطر مبارزه او برعلیه زن ستیزی و سوء استفاده آنلاین به او تعلق گرفته است.

اعتزاز مجری و تهیه کننده پادکست خبری روزانه استار در واکنش به دریافت این جایزه گفت: «این که اساسا در مورد گفتن از آزار و اذیت جایزه دریافت کنید، طعنه آمیز است».

از طرفی اعتزاز به این افتخار می کند که چنین جایزه ای را از طرف همه روزنامه ‌نگاران زن دریافت کرده است. او در این باره گفت: «برای من افتخار است که چنین جایزه ای را از طرف کسانی دریافت کرده ام که مجبورند با انواع تبعیض ها دست و پنجه نرم کنند؛ تبعیض ها و سوء استفاده هایی که نه تنها بر کار ما، بلکه بر سلامت جسمی ما نیز تاثیر منفی می ‌گذارند».

اعتزاز که قبلا برای شبکه های CBC، BBC و صدای آمریکا کار می کرد، معتقد است که نفرت دیجیتالی یک نوع حمله است.

اعتزاز جایزه تارا سینگ هایر را با راشل گیلمور از شبکه گلوبال تی وی و اریکا ایفیل روزنامه ‌نگار هیل تایمز به اشتراک می‌گذارد. این خبر در مراسم گردآوری کمک های مالی با عنوان «شبی برای بزرگداشت گزارشگری شجاعانه» اعلام شد؛ این مراسم به میزبانی سازمان روزنامه نگاران کانادایی برای آزادی بیان (CJFE) برگزار شد. این سازمان در زمینه دفاع و حمایت از آزادی بیان و آزادی مطبوعات فعالیت می کند.

سال گذشته این سه نفر در توییتر به انتقاد از سوء استفاده و تهدید به مرگ پرداختند، آنها برای مقابله با این مشکل رو به رشد، سازمان ‌های خبری متبوع خود را گرد هم آوردند تا درباره آن صحبت کنند و نامه ای سرگشاده‌ به نخست ‌وزیر جاستین ترودو و سایر ذینفعان سیاسی و امنیتی نوشتند که توسط 48 سازمان رسانه ‌ای کانادایی امضا شد.

در بیانیه خبری سازمان CJFE آمده است: «صبا، راشل و اریکا در تابستان 2021 به مهاجمان خود حمله کردند و اعلام کردند که دیگر حاضر نیستند آزار و اذیت را به عنوان بخشی از رویه کاری خود قبول کنند».

.

 

جوآنا چیو روزنامه‌ نگار دفتر تورنتو استار در ونکوور و زهرا نادر روزنامه‌ نگار افغان-کانادایی و بنیانگذار زن تایمز، جایزه افتتاحیه ائتلاف زنان در روزنامه ‌نگاری، سازمان همکار CJFE را دریافت کردند. جایزه یادبود کتی گانون که گزارش‌ دهی شجاعانه و احساس وظیفه و تعهد به جامعه را به رسمیت می‌شناسد، به افتخار یک خبرنگار خارجی کهنه‌ کار کانادایی که نقش زیادی در از بین بردن موانع پیش روی خبرنگاری حرفه ای در کانادا بازی کرده، نامگذاری شده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید