مقالاتمقالات اجتماعی

روایت مالک اتومبیل برقی از صد و هفتاد و هشت مایل رانندگی در پانزده ساعت 

آلن او هاشی وقتی برای اولین بار تصمیم گرفت یک اتوموبیل برقی نیسان بخرد بسیار هیجان زده بود، او تصمیم گرفته بود یک سفر جاده ای 2600 مایلی را با اتومبیل جدیدش تجربه کند. 

اما خوشحالی و هیجان او دیری نپایید، زیرا در مدت 15 ساعت تنها توانست 178 مایل را طی کند، مسیری که معمولا 2.5 ساعت طول می کشد. 

اوهاشی در مصاحبه ای گفت: وقتی متوجه شدم که سرعت شارژ این اتوموبیل چندان سریع نیست، تازه به خودم آمدم. حرف هایی که فروشنده ها درباره عملکرد این اتوموبیل ها می زنند، زمین تا آسمان با واقعیت فرق دارد؛ خدا می داند تا حالا چند نفر مثل من کورکورانه در دام آنها افتاده اند.

او هاشی معتقد است که برخی از این مشکلات به خطای کاربر برمی گردد و بخشی دیگر ناشی از عدم وجود زیرساخت های مناسب برای شارژ اتومبیل است. 

او هاشی در ادامه گفت: من از قبل در مورد اتومبیل های برقی، شارژ و موانع احتمالی استفاده از آنها تحقیق کرده بودم و از قبل برای این سفر آماده شده بودم. اما هیچ گونه تجربه قبلی در این زمینه نداشتم و همین مساله برایم مشکل ساز شد.

همین امر او را واداشت تا تجربیات خود را درباره رانندگی با اتومبیل برقی با دیگران به اشتراک بگذارد، به همین دلیل تصمیم گرفت به تصمیم اولیه خود در مورد سفر پایبند بماند و در عوض سعی کند تجربیات خود را در قالب کتابی با عنوان <در مسیر: اضطراب وسیله نقلیه الکتریکی> در اختیار دیگران قرار دهد. 

او گفت: این کتاب حاوی روایت های هشداردهنده است. من در اینجا هم درباره محدودیت های فعلی استفاده از این اتومبیل ها صحبت کرده ام و هم سعی کرده ام به پتانسیل گسترش استفاده از آنها در آینده گریزی بزنم.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید